Mnoho ľudí sa ma pýta, ktoré miesta sa oplatí v Prahe navštíviť, preto ste ma vy, moji drahí čitatelia inšpirovali k založeniu novej kategórie SPOTS, kde budem pridávať tipy na podniky, obchody a miesta, ktoré stoja za vašu návštevu. Keďže som srdcom aj dušou Košičanka a toto mesto poznám najlepšie, prvá príspevok nemôže byť z iného mesta ako Košice. A je priamo rozprávkový :).
Celých 12 dní nevideli moje vlasy fén a žehličku len výnimočne. Príjemný oddych nielen pre nich, ale pre mňa celkovo. Síce som na svoje vlasy takmer celú dovolenku nadávala, bolo fajn ich nechať každý večer vyschnúť iba tak, na vzduchu. Asi budem tento ,,rituál" aplikovať do svojho života častejšie. Aspoň cez víkendy, nech sa vlasy trochu zregenerujú. Ale ako vážne musím povedať, že zatiaľ čo Foly mala objem a všetko bolo super, moje vlasy pod náporom slanej vody, chlóru a slnka ostávali v katastrofálnom stave :D. Jednoducho v týchto prírodných podmienkach to s nimi bolo ťažké. Ako to máte so svojimi vlasmi na dovolenke vy?
Na týchto fotkách, ktoré sme, ako skoro stále, fotili po večeri, vidíte moje prvé opálenie pripálenie z prvých dní. Našťastie to za dva dni zhnedlo, ale tu som taká ružovučká, haha. Oblečená v jednoduchých kúskoch som si vyrazila do ulíc Slnečného pobrežia, kúpiť jednu limitovanú edíciu čokolády. Ach, dovolenka, pravidlá idú bokom! Inak prezradím vám, čo sa nám s Foly stalo. V celom Bulharsku fičí taká zmrzlina s názvom Raffy. Veľmi luxusné príchute, tým stánkom sa nedá odolať a ani vyhnúť. Cena: 1,59 leva, čiže menej ako 1 euro! Vravíme si - perfektné! Tak sme si išli veselo kúpiť, ale týpek za pultom iba naberá naberá do kornútka a pýta sa, či stačí. No tak koľko naložíš, toľko bude, za taký skvelý peniaz, však. Lenže potom ten plný kornútok položil na váhu a bolo to 9 leva! Mohlo nám to byť od začiatku jasné, že na tomto je niečo podozrivé. Nevšimli sme si totiž, že cena odpovedá 100g. Čo bolo napísané malým, aby som to nejak ospravedlnila. Takže sme mali fajnovú zmrzku za takmer 5 eur. Bola to naša najdrahšia položka v Bulharsku! Ešte aj kolesá a vôbec, všetko ostatné bolo lacnejšie :D.
Už sme doma z výletu, z výletu, z výletu....áno, 12-denný pobyt pri mori je za nami a ja to znášam dosť ťažko. Najhoršie je, že si stále vravím, že pred x dňami som o takomto čase ležala na pláži / boli sme na obede / váľali sa na lehátku pri bazéne, atď. Nevadí, nič sa nedá robiť, ale je vám asi jasné, že by som tam dokázala stráviť ešte aj mesiac. Veď kto nie, však. Preto, aby ma úplne neodstavila dovolenková nostalgia, si dáme pauzu od prudko letných fotiek a ukážem vám pre zmenu outfit, ktorý sme fotili ešte pred dovolenkou. To vlastne vidíte na mojej bielej pokožke. Moje obľubené rifle s novou oversized mikinou z H&M, ktorú má zo zliav veľa ľudí som si obliekla v jeden chladneší deň. Mikina sa mi veľmi páčila, a za 150 kč / 5 eur by bola škoda ju tam nechať. To si asi povedalo viac ľudí, haha, keďže som ju už videla (hlavne na blogoch) viackrát.
Konečne máme spoločné fotky s Majou, mám z nich veľkú preveľkú radosť, vytlačím si ich a dám do novej koláže nad posteľ! :) Milujem dni, keď sme všetky tri spolu, či už sme u nás, niekde vonku alebo na nejakej akcii. Vždy sa navzájom pofotíme, Maja je výborný hľadač miesta na fotenie, ktoré ladí s outfitom a tiež veľký detailista, Foly fotí a ja som super držiak vecí a komentátor :D.
Tento krásny overal je tiež z tých kúskov, ktoré som si pôvodne objednala na Pohodu, ale svoje využitie má až na dovolenke. Už pri objedávaní som sa nevedela rozhodnúť, ktorú farbu si vezmem, nakoniec som šla do tejto staroružovej a som rada. Mala som ho tu na sebe už dvakrát. Prvá noc v ňom bola naozaj nezabudnuteľná! A druhýkrát som si ho samozrejme vzala, až keď odišiel prvý a prišiel druhý turnus. Aby sa nepovedalo :D. Hneď som tento kúsok dopasovala s náhrdelníkom, ktorý sa podľa mňa do tohto typu výstrihu dokonale hodí. Čiže ani druhýkrát som na stylingu nič nemenila a vzala si ho von. Keď sa v niečom cítim dobre, neriešim, či som to už na sebe raz mala alebo nie, hoci pred pár rokmi to neprichádzalo do úvahy. Vekom sa asi menia priority. V tomto looku som sa cítila ako princezná či Šeherezáda. Pohľady ľudí tiež hovorili za všetko. Najviac nás s Foly baví sa vždy na večer pekne vychystať, najprv ideme na večeru, kde nás už pohľadmi a občas aj slovami (teda rôznymi citoslovcami) chváli personál hotela a potom ideme do mesta. Keď som totiž celý deň spotená v plavkách a bez make-upu, padne mi skvele sa na večer vyslovene vyfintiť. A kde inde, keď nie práve na dovolenke? :) Ako to máte vy?




