AKO SME SI VYBRALI OBRÚČKY / 27JEWELRY

12.1.19

Untitled
Po svadbe som dostala mnoho otázok na naše obrúčky. Pôvodne mi to neprišla ako veľmi zaujímavá téma, ale otázky ani po čase neprestávali, tak som trošku popremýšľala nad spracovaním článku (aby to nebolo len o našich obrúčkach, ale aby bol článok prínosný aj pre vás) a vybrala som sa opäť do showroomu a ateliéru Lenky Kerlickej, ktorá stojí za značkou 27JEWELRY.

Tento článok mám pripravený od septembra, ale chcela som nafotiť naše obrúčky aj s Macom (teda minimálne jeho rukou) a tam nastal problém. :D Našťastie sme to ale po mesiacoch nejako zvládli a článok je tu! 10.1.2019 sme mali 2.výročie zasnúbenia, takže to vyšlo takto symbolicky.

HRUBÁ, JEMNÁ, ROVNAKÁ ČI ODLIŠNÁ?

Aká má byť vaša obrúčka? Budete ju nosiť (pravdepodobne a pri trochu šťastia) do konca života, takže prirodzene, mala by byť taká, aká sa páči vám. Po zásnubách som s mamkou len tak náhodne pre zaujímavosť a rozhľad pobehala zopár zlatníctiev a zistila som, že u nás stále letí trend rovnakých obrúčiek s maximálnou odlišnosťou diamantov zasadených do obrúčky manželky. Takisto fičia rôzne ornamenty, zdobenia, kombinácia bieleho, žltého aj ružového zlata a pomerne hrubé kúsky. Keď som si niekoľko z nich vyskúšala so svojim snubným prsteňom, prišli mi zbytočne výrazné, k zásnubnému prsteňu mi neladili a hrubý prsteň sa mi na mojej ruke vôbec nepáčil. Ale pani predavačka prízvukovala, že obrúčka MUSÍ byť hrubšia, že čo by som chcela. :D 

Určite je dôležité vybrať si kúsok, ktorý vám neprekáža a cítite sa s ním prirodzene. Veľa závisí od tvaru vašich rúk a prstov, ja napríkad nemám veľmi dlhé prsty, takže hrubá obrúčka by ich vizuálne skrátila. 

Ak viete, že budete obrúčku nosiť spolu so zásnubným prsteňom, tak by spolu mali takisto ladiť alebo do seba zapadať. Nemyslím si, že ak máte zlatý snubný prsteň tak musíte mať aj zlatú obrúčku. Ak si zvolíte inú farbu kovu obrúčky a zásnubného prsteňa, mali by však pri sebe pôsobiť zohrane alebo celkom dobrý trik je spojiť ich prvkom diamantov. Teda síce budú mať odlišnú farbu kovu, ale budú mať diamanty / zirkóny, ktoré ich vizuálne prepoja.

Untitled
Untitled
Untitled
Untitled

MAŤ S MANŽELOM ROVNAKÉ OBRÚČKY?

Toto je tiež veľmi individuálna záležitosť a závisí na vkuse každého z vás a tiež na spoločnej dohode. Napríklad mne sa veľmi páči dámska obrúčka s diamantmi (s tým, že rukopis Lenky Kerlickej je rozpoznateľný, takže obrúčky by boli takmer rovnaké), ale Maco chcel, aby sme mali obrúčky čo najpodobnejšie. Teraz som rada, že sme sa rozhodli pre podobné obrúčky, aj keď nebudem klamať, pri príprave svadby, do ktorej patril aj výber obrúčok, zohrala svoju rolu aj finančná stránka. :) Takže to bol z mojej strany kompromis, chcela som šperk od českej dizajnérky a nie z radového zlatníctva, ale tým pádom som upustila od verzie s diamantmi. 

Ako som spomínala, mne sa páči, ak sú obrúčky podobné alebo majú spoločné prvky. Moja mamka s ockom aj nagyika s papim majú rovnaké obrúčky (len muž má trošku hrubšiu), takže asi to mám aj odtiaľ. Poznám aj aj páry, ktoré majú úplne odlišné obrúčky a každý z páru si vybral podľa svojho vkusu. Veľa párov - teda myslím si, že väčšina, si dáva do vnútra obrúčky vygravírovať spoločný znak, slovo, meno toho druhého alebo dátum svadby, čím sa nazvájom prepoja aj tie najodlišnejšie kúsky. 

Untitled
Untitled
Untitled
Untitled

PREČO SME SI VYBRALI 27JEWELRY

Ako viete, ja milujem šperky a vlastniť kúsok od 27JEWELRY bol môj sen. Milujem netradičný a zároveň nenútený dizajn týchto šperkov. Dať si spraviť obrúčky na mieru práve od tejto značky bolo z mojej strany celkom prirodzené rozhodnutie, ale pravdaže, musel to odsúhlasiť aj Maco, čoho som sa trochu bála. Po spoločnej návšteve showroomu sa mu však obrúčky od Lenky veľmi páčili (zhodnotil ich ako prírodné - čo je mimochodom jedno z jeho obľúbených slov) a tak nám už len ostávalo vybrať si nie NAŠE. 

Obrúčku som chcela doladiť k môjmu zásnubnému prsteňu na mieru. Väčšina obrúčiek z bežných zlatníctiev mi prišla veľmi hrubá alebo nadmieru zdobená, takmer nič sa mi nepáčilo. A keď sa mi už páčilo, tak prístup predavačky to vždy zničil. Som na servis dosť citlivá, veď výber šperku je veľmi osobná záležitosť a obzvlášť, keď sa jedná o obrúčky. Celkový proces výberu by mal byť zážitok. Aspoň ja to tak vnímam a vďaka 27JEWELRY sme ho mali.

Untitled
Untitled

Páčilo sa mi, že Lenka ma hneď upokojila, že obrúčka vôbec nemusí byť hrubá, že toto "klišé" je už zastaralé. S Macom sme sa hneď zhodli na bielom zlate, mne ladí k zásnubnému prsteňu a Macovi sa zas páči viac ako žlté zlato, takže toto bolo jasné hneď od začiatku. Takže sme pri prvej návšteve showroomu skúšali, prikladali a ladili, až som sa ja rozhodla pre Band Simple v bielom zlate, s hladkým povrchom, oblými hranami v lesklom prevedení. Samozrejme to konkrétny tvar a vlnenie je už prispôsobené tak, aby zapadali do zásnubného prsteňa. Maco si zas vybral Smooth Band 4, v bielom zlate, s o niečo menej hladkým a viac štrukturovaným povrchom, ostrými hranami a matnom prevedení. Napriek odlišnoštiam spolu obrúčky stále ladia a pôsobia ako pár

Untitled

Takisto sme sa rozhodli využiť možnosť odtlačku prstu, ale nedali sme si ho vonku ako väčšina párov, ale dovnútra obrúčky spolu s dátumom našej svadby.

Lenka nám odmerala veľkosť prstov, zapísala si naše požiadavky a my sme spokojne odišli domov. Pri druhej návšteve už boli pripravené silikónové modely našich obrúčiek, ktoré sme si vyskúšali, odsúhlasili a tiež sme do nich otlačili naše odtlačky prstov. Ja svoj odtlačok do Macovej obrúčky a naopak.

Pri tretej návšteve sme si už obrúčky vyzdvihli v krásnej bielej krabičke aj s certifikátom. Maco si dal ešte obrúčku o jedno číslo zväčšiť čo urobila Lenka na mieste, keďže sa nejednalo o veľkú zmenu. Následne sme si ich dali na prst až na svadbe a ja som ich doma predtým musela odložiť, aby som nemala nutkanie ich neustále vyberať a obzerať. :D

Untitled
Untitled
Untitled

Mimochodom, keby môj zásnubný prsteň nebol rodinný, určite by som Macovi "nenápadne" podsúvala práve túto značku. Inak 27JEWELRY má super službu, kde môžete akoby nič poslať - anonymne - svojmu drahému tip na konkrétny šperk. Viete, aby sa trafil s vkusom aj veľkosťou. Neverili by ste totiž, stáva sa celkom často, že snúbenice s prsteňom nie sú spokojné. :D A mne síce Maco meral prsteník, keď som spala, nakoniec som si prsteň aj tak musela dať zmenšiť. 

Untitled
Untitled

Ale viete, pripomeňme si, čo je podstatné. Láska. A muž, ktorý vám ju vyznáva. Nie veľkosť kameňa vášho snubáku, to určite nie je meradlom lásky, ok? Poznám slečny, ktoré by nedbali, keby bol ten prsteň hoc aj z dreva, len aby už ich milovaný konečne pokľakol.

photos by me

You Might Also Like

0 komentárov

Find me on Facebook