WEEKLY / OCTOBER

31.10.18

Untitled
Október je za nami a dnes je oficiálne Halloween! A pre nás samozrejme aj Dušičky, ale ja som bola zapáliť sviečky o niečo skôr, keď som bola doma. Osobne sa mi Dušičky spájajú s "výletmi" na hroby s celou rodinou, keď Nagyika nabalila chleba a fašírky do alobalu, ktoré sme potom v zime jedli na parkovisku. Potom sme šli na hroby, kde sme často stretli aj širšiu rodinu, dospelí sa rozprávali, upratovali hroby a my deti sme pálili sviečky a z vosku tvarovali guličky. Následne sme sa všetci pomodlili a šli sme domov. Neviem prečo to tu vlastne píšem...Dušičky moc nemusím, lebo ak vám odišiel niekto, koho ste poznali, aj tak naňho myslíte každý deň a o hrob sa tiež staráte podľa možností celý rok. Tak sa radšej presmerujem na komerčný Halloween (aj keď Dušičky sú tiež dobrý biznis, čo si isto povedali tí, ktorí vymysleli Sviečkomat - automat na sviečky, ktorý je na vybraných cintorínoch), a keďže mám amerického manžela, môžem sa vyhovárať, že je to čisto teoreticky už aj môj národný sviatok :D. Párty máme ale až v piatok, lebo v strede týždňa to nie je úplne ono. 

Október bol super, užila som si Prahu, boli sme v Tatrách, neplánovane v Rimavskej a aj Košiciach. Jeseň je krásna, čo hovorím asi prvýkrát v živote, ale naozaj si ju tento rok nesmierne užívam. A to platí aj čo sa jedla týka, trochu som sa opustila a jem viac ako by som mala, ale zatiaľ zapnem gombík na všetkých nohaviach, takže ok. :D

Untitled
Prvý októbrový týždeň bol náročný, nemám z neho takmer žiadne fotky a tie, čo mám, vám ešte nemôžem ukázať. Takže len unavené selfie a výťahovka.

Untitled
Výťahovka. Náhodou, už dlho žiadna nebola. :)

Untitled
Untitled
Spala som, kedy som mohla. Pokojne aj v strede dňa. A nejako takto vyzeralo moje striedanie nálad počas prvého týždňa. :D

Untitled
Vytiahla som sesternicu Nikolku na Chodov na nákupy, pretože mali zľavovú knižku a ja som mala kampaň na Instagrame. Pomohla mi s fotkami a ja som aj čo-to nakúpila. :)

Untitled
Untitled
Untitled
S Macom sme sa v Stromovke prešli na longboarde. :) Mne to teda až tak nešlo, ale bola to sranda.

Untitled
Untitled
Jeseň je ideálna na knižné "posedenia", aj ja ich mám akosi viac. Táto fotka je samozrejme na Instagram, inak v tejto polohe nečítam. :D 

Untitled
V októbri sa tiež v Čechách spustil nový e-shop About You. Party bola veľká, kontroverzná a o e-shope sa hovorí doteraz. Možno ste si už názor urobili sami. Ja mám s objednávkou skúsenosti tiež, objednala som si 3 veci, z toho 2 mi prišli do 2 dní a ďalšia do 4 dní (od objednávky). Takže z mojej strany žiadny problém a spokojnosť. Zatiaľ. Jednu vec som kvôli zlej veľkosti vrátila, tak čakám, aký bude nasledujúci postup. 

Untitled

Untitled
Untitled
Zavolala som Maca na večeru do Chloé Café, lebo sa tam predstavovali ich novinky na jeseň / zimu. Nemal proti tomu nič, aj keď je jasné, že sem sám od seba asi nepôjde. :D 

Untitled
Vyskúšali sme teplý hruškový drink, ktorý bol výborný, ale káva ako naposledy, zase nie. Takisto tu majú už aj poké bowls, ktoré mne osobne chutili, len škoda, že som toho lososa musela dať nabok, lebo misy boli pripravené dopredu a nedali sa tak objednať bez nejakej ingrediencie.

Untitled
Prežil to! :D

Untitled
Selfie zo dňa, keď sme fotili tento outfit.

Untitled
Lancôme mal veľkolepý event v zámku Chateau Sv. Havel, kde som bola prvýkrát. Bolo teplo, takže ešte sme sa mohli prechádzať aj po záhrade. Všetko bolo ozaj do detailu premyslené, akurát viete ako to mám s eventmi, kde je veľa ľudí...:D Napriek tomu sme si to aj s Macom užili, ale nezdržali sme sa dlho, pretože nás za pár hodín čakala cesta do Tatier.

Untitled
Voňavý krištálový luster.

Untitled
Untitled
Áno, bola aj kvetinová hojdačka, akurát bol na ňu vždy rad, takže ja som si ju nevyskúšala.

Untitled
Untitled
Untitled
Untitled
Untitled
Untitled

Z Tatier som mala ísť domov do Košíc, ale nejak sme potom spontánne zmenili plány a Maco ma cestou do Prahy hodil do Rimavskej Soboty, kde bola celá moja rodina. Bolo to skvelé a hlavne boli všetci prekvapení, že sme prišli. :)

Untitled
Untitled
Išli sme cez Nízke Tatry, bola to nádhera, máme neskutočnú prírodu.

Untitled
A konečne s rodinou. "Sebi poď, urobíme si fotku." Ehm, no vidíte, ako to dopadlo.

Untitled
Keď som bola malá, sem so mnou chodila mamka na kúpalisko. Muselo to byť super, škoda, že dnes už kupko v parku v Rimavskej nefunguje. Ale na prechádzku ideál.

Untitled
Ale zato sú tu nové detské ihriská!

Untitled
Untitled
Keby ste nevedeli, čo zvykneme robiť na ihrisku. Ešte dobre, že som malá a tak menej nápadná. :D Sebi vždy chce, aby som sa hrala aj ja a málokedy mu viem povedať nie, hoci si uvedomujem, že to môže vyzerať smiešne.

Untitled
Jeseň, čaaau! V Košiciach som vychytala krásne počasie, užívala som si prechádzky mestom alebo výhľad na našej chate.

Untitled
Untitled
Také rýchlofoteníčko pred Dómom sv. Alžbety. :)

Untitled
Untitled
Chytali sme Penožrútov (od Kofoly), dali sme si zemiakové placky a bolo nám spolu sveta žiť. :) Stále sa opakujem, ale Seban je najlepší.

Untitled
"Joooj, musím si oddýchnuť, keď som už spadol."...."Rebeka čo sa smeješ, že som spadol, tebe by sa páčilo, keby si spadla a ja by som sa ti smial?" Môže sa so mnou takto baviť 5-ročný chlapec?

Untitled
Výhľad na našej chate. Jeseň je tu najkrajšia. Hoci je už chladno, to, ako zmení lístie farbu je úplne fascinujúce.

Untitled
Tieto silnejšie verzie Tatratea pijem vždy zmiešané v drinku (bohato stačí aj kofola, džús alebo čierny čaj). Ako ma moja mamka fotila, bola zvedavá a lokla si rovno z fľašky. :D Vôbec nečakala takú silu, tak sa potom smiala, že sa najprv mala lepšie pozrieť na fľašku a nie len na jej farbu.

Untitled
Maco pre mňa prichystal ozaj super nabitý víkend po tom, čo som sa vrátila z Košíc. Najprv sme šli na obed do nášho obľúbeného Mr.Hot Dog, milujem to tam!

Untitled
Untitled
Potom sme šli loďkou z Holešovic do Karlína. Vôbec som netušila, že niečo také existuje, pritom prechod trvá asi minútu a pol a je to najrýchlejšia cesta z Holešovíc do Karlína. :) 

Untitled
Pán a pani manželia v stánku Royal Crown Coly počas Prague Bar Show.

Untitled
Ochutnali ste už Royal Crown Colu? Mne sa ich premena z RC Coly nenormálne páči. Ukazuje, akú silu má branding a ako dokáže značku odlíšiť a zatraktívniť. Inak chuťovo je veľmi vydarená a niektorí ste mi písali, že vám chutí viac ako klasická Coca Cola alebo Pepsi. Takže ak ste ešte nepili, určite vyskúšajte. A spomeňte si aj na nás, Maco pre nich totiž vymýšľa kampaň a teraz letí točiť do USA.

Untitled
Untitled
Untitled
Víkendové foteníčko so šperkami a kabelkou Tous. :)

Po Prague Bar show a fotení sme šli na rodinnú večeru (my dva a Macova mamka) do toľko vychvaľovanej Esky. Boli sme veľmi zvedaví a mali sme kvôli hypu okolo tejto reštaurácie aj veľké očakávania. Možno až prehnané. Dali sme si 5-chodovú večeru, aby sme toho ochutnali čo najviac. Jedlo bolo dobré, nie že nie, po chuťovej stránke mu nemám čo vytknúť, a bavilo ma hlavne servírovanie. Najviac mi chutil ten toľko ospevovaný chlebík, tak tam majú naozaj úžasný. Servis za mňa priemerný. Ak by som sa sem mala vrátiť, tak to už ale nebude na večeru, ale skúsim raňajky. Ako skúsenosť a zážitok to bolo fajn, ale nič, čo by som si musela zopakovať, ak ma chápete.

Untitled
Mali sme vegetariánske menu, takže predjedlo bol farebný šalát, ďalší chod zas pečený petržlen. Samozrejme tie názvy boli na lístku atraktívnejšie, len ja si ich už nepamätám.

Untitled
Tretí chod boli zemiaky v popole, ktoré nemám odfotené, ale bol to taký prívarok so zemiakmi a chutilo mi, len isto obsahovali smotanu, tak som si nemohla dať príliš veľa. Štvrtý chod bolo luxusne naservírované lečo. Keď som zavrela oči, bolo to klasické lečo. :D A dezert bola zmrzlina s horúcimi meruňkami a sladkými krutónmi, čo mi veľmi chutilo, len ja moc nemusím zmrzlinu, tak som jedla hlavne ten zvyšok. :D

Untitled
Nemocnica Apolinář v Prahe. Cítite tie Harry Potter vibrácie?

Untitled
Testovala som nové matné lesky od L´Oréal Paris - Les Chocolats. Odtiene krásne, aj vôňa, ale mne nejak nesedia. Škodaaaaa.

Untitled
Keď som sa nechtiac obliekla ako Maco. :) A urobím tak aj nabudúce, lebo som sa cítila výborne.

Untitled
Milujem Mr. Hot Dog na Letnej! Ak ste tam ešte neboli, tak určite choďte, je tam výborne. A to normálne nemám rada párky :D. Môj najobľúbenejší je vegetariánsky s kapustou, bez syra a niekedy s karamelizovanou cibuľkou naviac. Odporúčam vám však spraviť si rezerváciu, podnik je malý a väčšinou plný. Väčšinou tu chodíme s Macom, ale vzali sme sem aj moju mamku a Sebiho a už som tam zaviedla aj dievčatá.

Untitled
Raňajky do postele - banánovo-kakaové lievance s ovocím. :)

Untitled
Hruškový koláč podľa Curkfree sa stal virálnym na Instagrame a keďže sme mali doma kopec hrušiek, ktoré už začali mäkknúť, rozhodla som sa ho skúsiť aj ja. Je výborný, hoci mne sa krém z kokosového mlieka roztiekol :D.

Untitled
Untitled
S Macom sme oslávili 100. výročie ČSR s drinkom s Czechoslovakia Vodka (vyrába spoločnosť Karloff, rovnako ako Tatratea). Zatiaľ čo ja som ostala u jedného drinku, Maco si dal asi 3. :D

Untitled
Moje obľúbené raňajky. :) Chlebík so sójovou pomazánkou a paradajkami. Prvýkrát som tiež skúsila cícerovú pomazánku s červenou repou.

Untitled
A rýchla foto pred odchodom z domu. :D Baví ma, že sa ku koncu mesiaca znova oteplilo, hneď mám viac energie.

OKTÓBER 2018

You Might Also Like

3 komentárov

  1. Veľmi pekné fotky, vyzerá, že si mala október naozaj rušný ja osobne zbožňujem tieto tvoje zhrnutia.

    Vera

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tuším, že už som ti to niekam písala (možno aj niekoľkokrát), ale tvoje random/weekly posty ma bavia zo všetkých blogov najviac. :)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť

Find me on Facebook