BALI DIARY / FLOWER BATH WITH BEAUTIFUL EDEN

22.4.18

Untitled

Keď sme si zabookovali letenky na Bali, začala som si pomaly spisovať to, čo by som chcela vidieť, kam by som chcela ísť a čo by som chcela zažiť. Medzi leňošením na pláži, kaviarňami, ktoré som poznala z Instagramu a návštevou ryžových polí bol aj kvetinový kúpeľ. Áno, znie to ako pokračovanie Slnčného kúpeľa od Janka Jesenského, ja viem. :D Kúpať sa vo vani plnej kvetín, to je predstava ako zo sna a keď je možnosť premeniť ju na skutočnosť, som všetkými desiatimi za.

Dlhšie som premýšľala, ako vám predstavím jarnú voňavú novinku Beautiful Eden od Betty Barclay Fragrances, a nakoniec sa mi príležitosť naskytla sama. Myslím, že to ani lepšie vyjsť nemohlo. Ak by som mala slovami opísať túto vôňu, bolo by to slovami, ktoré sa hodia aj k popisu kúpeľa plného kvetov. Teda, veľmi svieža, ľahká, čistá, jemná kvetinová vôňa, ktorá je ideálna práve na teplé slnečné dni.

Untitled

Ázijské krajiny sú známe svojimi masážami a SPA a hoci dobrú thajskú masáž si už viete dať aj u nás, tú atmosféru zažijete jedine na druhej strane zemegule. S Macom cestujeme low cost, s batohmi na chrbte, ale radi si doprajeme aj trochu rozmazľovania. Flower baths ma dostali, veď nie je to každý deň, čo človek zažije niečo také extraordinárne, fancy a čarovné. Teda neviem ako u vás, ale ja sa v kvetoch veru pravidlene nekúpem, aj keď by som chcela. :D

Kvetinový kúpeľ si môžete dať na Bali takmer v každom meste, ale Ubud sa na ne doslova špecializuje. Sú tu tie najkrajšie spa rezorty a vy si môžete vybrať, ktorý navštívite. Od tých lacnejších až po tie drahšie, s tým, že kvalita sa s cenou zvyšuje, teda súdim podľa toho, čo sa mi podarilo vygoogliť. 

Untitled

Povedala som si, že nebudem robiť kompromisy a vybrala som rezort, ktorý sa mi páčil najviac. S nadšením som si vybrala hodinovú masáž s ružovým jahodovým peelingom, Maco si vybral tvz. deep tissue masáž a na záver sme mali naplánovaný práve spoločný kúpeľ vo vani plnej čerstvých kvetín. Dokonca som si vopred mohla zvoliť, do akého tvaru mi kvety naaranžujú. Zvolila som slovo láska. Chcela som slovo, ktoré mám veľmi rada, vyjadruje pocit, ktorý hýbe svetom a je v našom rodnom jazyku. 

Poviem vám, že už od začiatku som vedela, že som si vybrala správne, pretože som sa od vstupu do rezortu cítila s Macom akoby sme boli 50-ročný pár s odrastenými deťmi užívajúci si po rokoch opäť jeden druhého. :D Spa bolo dokonalé (a to slovo dokonalé nerada používam), krásne, presne tak, ako som si to predstavovala. A keď som uvidela našu vaňu, skoro som odpadla od radosti.

Untitled

Malý flakónik parfémovanej vody (v ponuke je aj toaletná voda) Beautiful Eden som mala so sebou počas celej dovolenky na Bali. Je maličká, skladná a ako som spomínala, vhodná práve na jarné a letné dni. Vonia po peóniách, hruške, mandarinke, jasmíne, konvalinkách, santalovom dreve aj vanilke. Flakónik je romantický a dievčenský rovnako ako vôňa samotná. A aj Macovi sa veľmi páči. :) A mne bude takto stále pripomínať nielen celé Bali, ale hlavne tento snový kvetinový zážitok.

Untitled

Vliezť do vane plnej kvetov je pocit, ktorý nedokážem slovami ani poriadne opísať! Obaja sme si to veľmi užili, lepili sme po sebe kvety a mačkali ich medzi prstami. To je niečo, čo musíte vyskúšať, ak budete na Bali. 

A keď sa na Bali nechystáte, zájdite si do drogérie ovoňať novinku Beautiful Eden. :)

Untitled
Untitled
Untitled
photos by my love 

You Might Also Like

3 komentárov

 1. O kvetinovom kúpeli čítam prvýkrát a znie (a aj vyzerá) to úplne skvelo! Hneď by som niečo také vyskúšala, ak by sa mi naskytla príležitosť! <3 Nádherné fotografie <3
  WITH GREY WOLF

  OdpovedaťOdstrániť
 2. O kvetinovom kúpele som predtým nepočula, no ako vidím, musím si ho raz vyskúšať. Fotky vyzerajú nádherne :)

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť
 3. to musel byť zážitok na celý život, parádička :) fotka sú DOKONALÉ, jedny z najlepších, aké sa kedy na tvojom blogu objavili! a Beautiful Eden mám tiež, je naozaj krásne ženská ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť

Find me on Facebook