TATRANSKÝ DENNÍK 2 / MINIHONEYMOON SERIES

4.12.17

Untitled
Na poriadnu, veľkú honeymoon sme sa nedostali, ale dávkujeme si ju postupne. V balíčku (predĺžených) víkendov. Najprv mi to bolo ľúto, teraz si hovorím, že je to vlastne veľmi príjemné. Pravidelne spolu stráviť čas mimo domova, objavovaním nových miest. Naša prvá minihoneymoon prebehla v Barcelone a druhú sme si užili v Tatrách, kam nás pozvali z Hotel FIS Jasná****. Pozvanie nás veľmi potešilo, veď víkend v horách v peknom hoteli, to je kvalitné lákadlo. Navyše sme boli takto na jeseň v Jasnej aj minulý rok, tak si z toho môžeme urobiť tradíciu.

Untitled
Moje prakticko-nepraktické balenie. Už som si počas krátkych ciest vybudovala na balenie nejaký systém. Ideálne je plánovať. Presne, čo si v ktorý deň oblečiete. Na (predĺžený) víkend či pár dní sa to bezproblémov dá a ušetríte tak kopec miesta v kufri a nehrozí, že by ste si nemali čo obliecť. Ja som si tentoraz zbalila veci na túru ale aj obľúbené kúsky do hotela na romantickú večeru.

Untitled
Po príchode na izbu nás prekvapilo vychladené šampanské a ovocie. Milé prekvapenie, ktoré spríjemnilo ten čas pred večerou, kým sme si po ceste vydýchli a vybalili sme sa.

Untitled
Untitled
Macova (aj moja) obľúbená cestovná taška.

Untitled
Čo myslíte, kto sa u nás dlhšie pripravuje? :D

Untitled
Untitled
Úplne milujem, keď človek príde na hotelovú izbu, všetko je čisté a upratané a po pár hodinách to vyzerá tak, že tam bývame minimálne týždeň. :D Takže fotka samozrejme čerstvo po príchode.

Untitled
Prezliekli sme sa a môžete ísť na večeru. Veď už je najvyšší čas!

Untitled
Ako predjedlo sme mali fakt neskutočnú polievku z pečených paradajok. Zbožňujem paradajkové polievky, a tú, ktorú robí moja mamka nič neprekoná. Ale pečené paradajky? Skvostné, toto mi veľmi chutilo. Hlavný chod bol pre mňa mix pečenej zeleniny a hokkaidó pyré.

Untitled
A Aperol Spritz, keď už sme v horách! :)

Ráno nás čakalo krásne počasie, z čoho sme sa tešili a na programe bola prechádzka! Maco vymyslel, že vyšlapeme na Chopok pešo (klopem si začudovane na čelo), nakoniec sme dali len jeden kopec a dobre bolo aj tak. Netreba preháňať.

Untitled
Ahoj slnko! Takéto rána sú najkrajšie. A nielen preto, že sa vždy tešíme na hotelové raňajky.

Untitled
Untitled
Untitled
Reštaurácia má dve časti. Kým prvý večer sme sedeli v tej prvej, zvyšný čas sme dali prednosť práve tomuto priestoru. Výhľad nás ľahko zlákal. :)

collage
Keď sme mimo domu, jedávame na raňajky aj maslo. Nerobím z toho žiadnu vedu, len jednoducho nebudem jesť suchý chleba a hladná tiež neostanem. V Barcelone mali skvelú náhradu - rozmixované čerstvé paradajky, tak som sa inšpirovala a skúsila si ich "vyrobiť". Bolo to však dosť prácne a tak som to urobila iba na dvoch krajcov. Príde mi škoda, že hotely (nielen u nás) málokedy ponúkajú inú možnosť nátierky ako maslo. V  však mali aj klasické nátierky - šunkovo-syrovú či rybaciu (čo by mi prišlo super, keby...), ani z jednej som si však nemohla dať. Nemyslím, že som náročná, stačí mi chlebík a zeleninka, dokonca už som na cestách zaradila k raňajkám bez problémov aj maslo. Ale taká tofu pomazánka či hummus by veľmi potešili a som presvedčená, že by chutili aj mäsožravcom. :)

Keď jete všetko, vyberiete si viac ako my, ale to sme zvyknutí. :D Majú dobrú slovenskú klasiku, šunku, vajíčka, salámy, párky, musli, jogurt, džemy. A hlavne ak máte radi sladké raňajky, tak si pochutnáte, mali v ponuke aj krupicovú kašu, čo mňa osobne príjemne prekvapilo a normálne som na ňu dostala chuť. :)

Untitled
Výhľad z našej terasy smerom doľava. Priamo na zjazdovku! Na lyžovačku viac ako ideálne. :)

Untitled
Untitled
Výhľad z našej terasy smerom doprava.

Untitled
Slnko, ale chladivo.

Untitled
Untitled
Untitled
Tento výhľad! Akože nie som ja veľmi na hory, skôr na wellness v horách, ale dali sme prechádzku hore kopcom (a to vždy krútim hlavou nad ľudmi čo idú hore kopcom) a potom aj dole. A viete čo napíšem. Že to nebolo vôbec take hrozné ako som si myslela. Ale na Chopok by som to nedala, to už je moc vysoko, a to boli najprv aj naše ambície vyšľapať až tam. Napriek tomu, aj tento kopček stačil a výhľad, ktorý bol každým metrom nahor krajší, ma dostatočne motivoval. A aj bar, v ktorom som si chcela dať za odmenu Aperol Spritz (aby sme z toho spravili tradíciu).

 Máme to tu prenádherné, no nie? 

Untitled
V perinách...:)

Untitled
Untitled
Untitled
Sadni si ku mne na lávku, poviem Ti peknú rozprávku...

collage 0
Untitled
Konečne hore. Ale fakt to nebolo také strašné, počasie bolo pekné, cestou hore mi začalo byť aj teplo. A ten výhľad ma uspokojil.

Untitled
Do rodinného albumu, aj z minulého roka máme podobnú.

Untitled
Bar bol zavretý, Aperol Spritz, ktorý ma ťahal hore, sa nekonal. Mám hlavu v smútku.

Untitled

Aj dolu sme zišli pešo a dokonca sme sa šmíkali, čo bola veľká zabava! Po prechádzke sme si dali wellness v hoteli (fotiek je pár, ale necháme ich v súkromnom albume), Maco šiel na masáž a ja som sa zatiaľ pripravila na večeru. 

Untitled
Intímna a útulná atmosféra v reštaurácii hotela FIS ma obzlášť počas večere veľmi bavila. Oheň v krbe, mäkké svetlo, dobrá hudba. A keď vonku sneží a vy sa dáte do "gala" po celodennej lyžovačke, musí to byť ešte lepšie!

Untitled
Momentka z výťahu. :)

Untitled
Lahodné cuketovo-baklažánové lasagne. Originálne boli aj so syrom, ale nebol problém ho vynechať.

K večeri sme si dali aj ružové vínko, s názvom Babish (píšem, aby ste sa pobavili, takže, bavíte sa? :D). Takýto krásny, romantický večer sme nemali už dlho. Ako teraz stále pracujeme na byte a doma je neporiadok a stále je čo robiť, bolo super nemusieť robiť nič, len si sadnúť, užívať si večer a jeden druhého. Viem, prečo je také dôležité, aby dvaja, aj keď spolu bývajú, chodili spolu na "rande". Spraví to veľmi veľa a ja som sa cítila akoby sme spolu iba začínali. :)

Untitled
Ráno sme sa po raňajkách pobalili a vyrazili späť do Prahy! No teda, ešte sme nafotili zopár fotiek na terase. V nedeľu už počasie nebolo také pekné ako deň predtým, tak nás to ani tak nemrzelo. Ale na lyžovačku, to by som si veru zašla hneď! :)

Untitled
Untitled
Tak ahoj Jasná! 

Untitled
photos by me and Maco

Hotel FIS Jasná**** / 3-5.11.2017

Ďakujeme hotelu FIS za veľmi príjemný a pokojný víkend, ktorý nám padol veľmi dobre a obaja sme si ho užili. :)

You Might Also Like

5 komentárov

 1. Vo Fise sme boli minulý rok s priateľom na prvej spoločnej lyžovačke a nevedeli sme si ho vynachváliť. Vzdialenosť k svahu, vlek priamo pri hoteli, výborné jedlo, štýlový interiér .. proste top!

  Petush - Nasklee.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Odkud je ta úžasná zimní bunda prosím? :))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásne prostredie a výlet! Inak Becca, klobúky ti neskutočne pristanú a tak nejak si ich spájam s tvojou osobou...vžd ked si ťa predstavím, vidím ťa aj s klobukom ♥

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Waw hotel vyzerá naozaj super, radím ho na zoznam keď budeme niekedy hľadať ubytko na lyžovačku. A fotky sú krásne, vidno, že ste si to tam poriadne užili :) Takýto nápad s mini svadobnými cestami je super. My sme boli na jednom predĺženom víkende tiež v Tatrách, no ešte by som si nejaký strihla aj keď už bez prívlastku honeymoon. Skôr to už asi bude babymoon :D

  NITA
  NEW POST

  OdpovedaťOdstrániť

Find me on Facebook