BARCELONA DIARY / DAY 2-3 / MINIHONEYMOON SERIES

13.11.17

Untitled
Juchuuu juchuuu, fotky z Barcelony sú konečne vytriedené, upravené, nahodené! Mám z tohoto veľkú radosť, lebo si myslím, že tieto fotky sa veľmi vydarili. Dokonca mám nové filtre,z ktorých som nadšená, tak verím, že si to všimnete aj vy (veď preto to píšem, hahaha). Nebudem sa opakovať ani písať, že nám bolo úžasne a hneď by som šla zas. Len jedno vám poviem, že Barcelona ma veľmi očarila a bolo veľmi zaujímavé a zvláštne zároveň byť tam počas referenda, ktoré malo rozhodnúť o nezávislosti Katalánska. 

Ako ste si už asi všimli, naše návštevy akejkoľvek krajiny či mesta sú také pohodové, nemáme nabitý program, vždy robíme tak, aby sme sa cítili dobre. Najradšej sa len tak túlame medzi uličkami, ale samozrejme máme aj miesta, ktoré musíme počas nášho pobytu vidieť. Tak nebudem písať viac, lebo fotie je dosť, tak aby som vás neunavila. :)

Untitled
Všade samá zeleň, miniparky, lavičky, I like it!

Untitled
Untitled
Googlim dobrú kaviareň v okolí.

Untitled
Maco si kúpil nový vreckový foťák a takto ma začal prepadávať počas chôdze.

Untitled
Untitled
Poďme už na kávu, prosíííím.

Untitled
Untitled
Untitled
Chcela som sa vyhnúť sladkému, takto to dopadlo.

Untitled
Untitled
Untitled
Ja dirigentka: skús ma tam z okna odfotiť, dobre? 

Untitled
Ešte niečo pre vás môžem urobiť?

Untitled
Untitled

Untitled
Untitled
Fotoprepad na prechode. 

Untitled
Untitled
Untitled
Že neurobíme si takú fotku "followmearound"? 

Untitled
Untitled
Untitled
Túlajú sa svetom, náruživé obete snov...:)

Untitled
Untitled
2 collage 3

Už nám škvŕka v bruchu, poďme na najeeeeesť!

Untitled
Zelené karí, ach, milujem ázijskú kuchyňu!

2 collage 1
Untitled
Maco išiel do mexika.

Untitled
Názov japonskej reštaurácie nás úplne dostal :D. Asi si založím vegan reštauráciu s rovnakým názvom. Absolútne geniálne. Inak aj moja ruka tu vyzerá ako taká šunka...

Untitled
Lobby nášho hotela Room Mate Gerard.

Untitled
Na hoteli sme si trošku oddýchli, prezliekli sme sa a pokračovali v našom túlavom programe :).

Untitled
2 collage 4
Untitled
Všade samé krásne baráky.

A teraz, povinná zastávka - Sagrada Familia!

Untitled

Bola som trochu prekvapená z lokality Sagrada Familia. Predstavovala som si niečo krajšie, výnimočnejšie, veľkolepejšie a hlavne pokojnejšie ako obyčajné uličky s množstvom áut. Samotná SF je krásna a to som ju ani nevidela zvnútra! Len ma prekvapilo to umiestnenie :).

Untitled
Untitled
Túto fotku milujem! Možno aj vďaka počasiu bol park takmer prázdny. Avšak, pred SF už boli rady, to je jasné.

Untitled
2 collage 5
Untitled
Čarovné kvetinárstvo.

Untitled
A poďme sa napapať. Tentoraz opäť v Macovej obľúbenej reštaurácii.

Untitled
Každý deň sme sa doslova prejedli. Keď chlebík s paradajkovou šťavou bol tak úžasný, proste dokonalý, že sa nedalo odolať a stále sme o doobjednávali k tapas.

Untitled
Untitled
Toto bol jeden z najkrajších večerov. :)

Untitled
Večer sme si unavení ľahli do postele a dali si spoločne malý beauty moment. :D Nové masky na tvár od kórejskej značky Kocostar bavili aj Maca, aj keď neviem, či do toho so mnou pôjde znovu.

Untitled
Ja viem, je to láska, lebo čo iné už.

Druhý deň ráno sme sa zobudili do daždivého dňa, čo nám trošku skazilo plány. Teda, to sme si na začiatku mysleli, nakoniec sa nič nestalo a ten dážď sme nejako prečkali, veď uvidíte...

Untitled
Pekná fajčiareň v našom hoteli oproti raňajkárni.

Untitled
Obliekla som si svoje nové šaty, ktoré som kúpila deň predtým a spravila si fotku s obľúbenou budovou pri našom hoteli, ktorú som po celý čas obdivovala.

Untitled
Untitled

Kvôli dažďu sme sa rozhodli ísť do múzea Pabla Picassa. Rad bol veľmi dlhý, pršalo a tak som si do obchodu oprosti šla kúpiť dáždnik. Pri vstupe, keď sme sa už takmer dostali na rad, sme zistili, že vstupné je každú prvú nedeľu v mesiaci zdarma, čo bolo akurát v ten deň. A do toho ešte pršalo, čiže sa tie dlhé fronty dali pochopiť, veď tiež sme boli ich súčasťou. Mali to však perfektne zorganizované, dostali sme lístok s časom, kedy máme prísť a medzitým sme zašli na kávu a obed.

2 collage 6
Kúpiť si v Barcelone dáždnik (Pozor: podpultový! Ani ich nemali vyložené), to už musíš mať šťastie.

Untitled
Romantici v múzeu Pabla Picassa.

2 collage 2
Untitled
V tomto mini bare si sami vyrábali pálenky od výmyslu sveta! Od čokolády po wasabi, čo vás len (ne)napadne. Ja som si nedala, ale Maco ochutnal dve a bol to zážitok!

Untitled
Untitled
Untitled
Untitled
Chcela som tu takú peknú insta foto, viete, čo myslím. Ale môj muž nevedel....:D

Untitled
Untitled
Untitled

Keď sa počasie trochu umúdrilo, vybrali sme sa do Park Güell, lebo bez toho som si svoju prvú návštevu Barcelony nevedela predstaviť.

Untitled

Neviem, či existuje aj nejaká iná cesta do PG, ale Maco poznal iba túto. Našťastie nebolo tak teplo a my sme výstup zvládli bez toho, aby sme vypustili dušu :D.

2 collage
Untitled
Untitled
Untitled
Untitled

Ak čakáte, že tu bude fotka pri slávnej kachličkovej mozaike s výhľadom na mesto, tak nie, nebude. Nebookli sme si lístok a čakať v rade hodinu na to, aby sme sa tam tlačili s množstvom turistov, nám nestálo za to. Asi 5 minút som bola sklamaná, ale potom som si uvedomila, že už začínam byť hladná....a priority sú priority, takže toto dáme logickejšie pri ďalšej návšteve.

Untitled
Untitled

Keď ste videli na Instagrame, že sme v Barcelone, prišlo mi najviac doporučení práve na podnik Brunch & Cake. A ozaj, jedlo bolo úžasné, vegan, farebné! Plus, cenovo veľmi prístupné, a to bola moja porcia obrovská a musela som si nechať zvyšok zabaliť so sebou. Maca tie farby na jeho burgry trochu vystrašili, ale keď ochutnal, bol spokojný. Jedine, za čo dávam mínus, je obsluha, pán sa síce snažil, ale bolo veľmi okaté, že je otrávený.

Untitled
Untitled

Barcelona 30.9.-1.10.2017

You Might Also Like

0 komentárov

Find me on Facebook