BARCELONA DIARY / DAY 0-1 / MINIHONEYMOON SERIES

6.11.17

Untitled

Outfity z Barcelony som vám už ukázala, teraz je čas na barcelonský denník. Z toho, čo mi píšete viem, že vás tieto články bavia, tak verím, že sa vám bude páčiť aj tento. Písala som ho formou denníka, tak aby bavil vás a slúžil ako spomienka aj mne, preto v ňom nájdete nielen pekné štýlové fotky, ale aj fotky z mobilu, ktoré by som zaradila do "súkromného albumu". 

Tento predĺžený víkend v Barcelone bol Macov veľmi spontánny nápad. Chodil do Barcelony na služobky, bol tam už mnohokrát a sľúbil mi, že ma tam vezme. Tak ma vzal :). Keďže kvôli novému bytu musíme našu svadobnú cestu odložiť, rozhodli sme sa pre viacero malých dovoleniek, tzv. minihoneymoon


Bývali sme v krásnej lokalite blízko La Rambla a Parc de la Ciutadella, ktorá nám pripomínala pražské Vinohrady, v boutique hoteli Room Mate Gerard. Hotel bol naozaj pekný, aj keď na môj vkus veľmi tmavo zariadený. Chápem, že to bol zámer. A raňajky boli vždy skvelé!

Untitled
Po príchode na izbu sme sa vybalili a trochu sme si oddýchli, aby sme si mohli užiť mesto. 

Chcela som vám ukázať túto parádnu koženú tašku, ktorú som darovala Macovi. Je z e-shopu TrendHim (ponúkajú aj pánske náramky) a majú pekný výber kožených tašiek aj ruksakov. Píšem vám to preto, lebo Maco sa tejto víkendovej taške (mal ju ako príručnú batožinu v lietadle) veľmi potešil, a to je normálne ozaj náročné darovať mu niečo, čo ocení. Takže ak máte rovnako náročného muža, tu možno nájdete niečo, čo mu sadne.

Untitled
Milujem miniatúrky. Asi som vám to už niekde spomínala. Ale neskutočne mi uľahčujú život. Vďaka nim můžem mať svoje obľúbené produkty stále so sebou a nemusím sa spoliehať na to, čo ponúkne hotel. A tieto fľastičky od Maria Nila si nechám (a budem do nich prelievať veľký MN šampón, ehm), lebo sú veľmi praktické.

Untitled
Musela som vám nafotiť našu kúpeľňu. Nie som zvyknutá na tmavé kúpeľne, a táto so zlatými akcentami sa mi páčila. Malo to svoje čaro, doma by som však určite šla do svetlejších farieb.

Untitled

Bolo nádherné počasie, takže sme sa prezliekli a vyšli do ulíc.

Untitled
Untitled
Untitled
Untitled
Prosím urobíš mi peknú fotku? Mám ju mať, veruže.

Untitled
Untitled
1 collage 2
Untitled
Untitled
Untitled
Maco hľadal reštauráciu, kde bol už niekoľkokrát, keď chodil na služobky a veľmi sa mu tam páčilo. Chcel tam teda zabrať aj mňa. Avšak, nepamätal si jej názov, len vedel, kde sa približne nachádza. Hľadali sme ju teda asi hodinu a ja som medzitým neskutočne vyhladla. A keď som hladná, držte sa odomňa ďalej!

1 collage
Ja keď som už ultra hladná vs. ja, keď mi Maco povie "Daj si víno.".

Untitled
Untitled
Slečna pri vedľajšom stole sa ponúkla, že nás odfotí, že je fotografka. Ehm, vidím. Ale vďaka, lepšie takáto ako žiadna.

Untitled
Druhý deň sme začali, ako inak, raňajkami.

Asi trošku zničím vaše predstavy o blogerských raňajkách v hoteli...iste, mohla by som to pekne nastajlovať, ale viete čo, nechcelo sa mi. Chcela som jesť. V Barcelone som v hoteli prvýkrát našla výbornú náhradu za maslo (pretože čo si má človek natrieť na chlieb, ak nechce maslo ani tavený syr?), a to paradajkový "pretlak" (rozmixované paradajky). Ten som osolila a zmiešala s troškou olivového oleja. Na to som dala postrúhanú mrkvu. Pa-rá-da. Úplne nenáročné a pritom v ponuke hotelových raňajok, pre mňa veľmi osviežujúce.

Untitled
Naozaj neviem prečo som si nezabalila plavky, proste mi to vypadlo...nie, ani mi to nenapadlo :D. Tak som narazila na tieto dva kusy v H&M. Ten bavlnený vrch ma baví (ale nie sú to plavky, skôr kúsok na opaľovanie) a dala som si ho aj pod šaty ako top.

Untitled
Opäť veľmi neblogerská fotka :D. 

Po raňajkách sme sa vybrali na hotelovú terasku s bazénom. Ten bol ráno ešte studený, ale aspoň sme nachytali slnko a užili si fakt, že o takomto čase sme na terase boli iba my.

Untitled
Výhľad do vnútrobloku z terasy hotela. Všimnite si tie čarocné mini záhradky dole.

Untitled
Potom sme sa vybrali do mesta, len sa tak bezcielne túlať a obdivovať mesto. Ešte som si aj umyla vlasy, a aby sa mi ľahšie rozčesávali, dala som si do nich olejček. Nejak sa mi ale nepodarilo odhadnúť množstvo a z mojich umytých vlasov sa po vysučení stali zlepené slíže :D. Takže som nasadila šiltovku a vedela som, že vlasy si budem musieť opláchnuť v mori na pláži, kam sme mali namierené.

Untitled
Untitled
Untitled
Untitled
Untitled
Untitled

A hor sa na pláž!

Untitled
Strávili sme na pláži niekoľko hodín, už len fakt, že je koniec septembra a tu si ľudia veselo ležia na pláži v plavkách, bol úžasný! Vliezla som aj do vody, čo mi trvalo dosť dlho, ale tie vlasy som potrebovala namočiť, inak by som sa zbláznila. Jediné, čo mi fakt prekážalo boli nonstop vykrikujúci predávajúci: "Mojito, water, mojito!" a "Thai masaaage, masaaage for juuu." 

Untitled
Untitled
Po pláži sme pokračovali v túlaní sa. :)

Untitled
Tu som bola z nejakého dôvodu naštvaná a nechcelo sa mi pózovať ani usmievať. Ale tá lokalita je perfektná, aj svetlo (veď Maco vie), takže by bola škoda to neukázať. A ja sa tam tvárim tak, akoby som všetko to prádlo za mnou vyvesila sama. :D

Untitled
Parc de la Ciutadella je povinná zastávka!

Untitled
Untitled
Jedna do rodinného albumu.

Untitled
Untitled
A keďže už bolo poobede a my sme na dovolenke v Barcelone, tak si vychutnajme tento moment so sangriou v ruke.

Untitled
Veselý a myslím, že aj veľmi vydarený photoshoot cestou z parku.

Untitled
Untitled
Untitled
Untitled
Arc de Triomf, bez fotky neodídeš. :D

Untitled

Potom sme pomaly prešli do starého mesta a prechádzali sa malými čarocnými uličkami. Chodili sme po lokálnych obchodíkoch a obdivovali architektúru. Barcelona je úžasná! Nakoniec sme vyhladli (čo v mojom prípade nie je vôbec ťažké) a zašli sme do reštaurácie, ktorá sa nám páčila. Vo vnútri to bolo ešte lepšie! Bohužiaľ názov si už vôbec nepamätám. :/

Untitled
Untitled
Sangria evenings!

Untitled
Untitled
Untitled

Barcelona / 28.-29.9.2017

You Might Also Like

4 komentárov

 1. Aj keď je ten hotel tmavo zariadený, aj tak je prekrásny! (nemôžem sa vynadívať na tú kúpeľňu!) Tvoríte ozaj krásny pár a museli ste si to len a len užívať. <3 Fotky sú krásne a musím povedať, že tie brejle ti náramne pristanú!! <3
  WITHGREYWOLF

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tá kúpeľňa je krásna ale tiež by som doma takú tmavú nechcela :D A milujem tvoje fotky :) Keď vidím to jedlo až mi vyhladlo.

  NITA
  NEW POST

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásne fotky, som rada, že ste si to užili! :) Inak máme rovnakú cestovnú tašku :D

  Nasklee - www.nasklee.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. mali ste, úplne, že brutálne ubytko! :O inak krásne fotky ako vždy, super ste ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť

Find me on Facebook