WEDDING SERIES / THE RECEPTION

28.10.17

18 Svadba Beka&Chris-477
Povedala som vám, že cez víkend bude ďalší svadobný článok, čo sa mi nepodarilo, ale zas na moju obhajobu, nekonkretizovala som, ktorý víkend, hahahaa. Ale nie, ako to už býva, človiek mieni....a nevyšlo, čo ma mrzí, ale na druhej strane, teraz mám ideálne podmienky na napísanie skvelého wedding článku. Teda, ešte by nám mohol ísť lepšie internet, odkedy sme sa presťahovali, je to také všelijaké, chudák router, asi nevie, kde je a zmätkuje. Môj problém je, že neviem písať v strese, hlavne nie články, ktoré musia byť vážne detailné. A tieto svadobné do tejto kategórie spadajú, čiže som musela počkať, kým sa vyrovnajú planéty a ja budem v správnom rozpoložení. 

V tejto časti vám ukážem miesto / svadobnú "sálu", hostinu a niekoľko záberov zo zábavy. Fotiek je celkovo naozaj veľa, bolo ťažké ich vyselektovať, ale to vám asi nemusím dvakrát hovoriť. Preto je článok rozdelený práve na dve časti - miesto a zábava. Nebudem vám tu iba ochkať nad tým, aké to bolo super, ale napíšem vám aj to, čo sme mohli spraviť inak. Lebo keby tieto veci bol povedal pred svadbou niekto mne, bola by som vďačná.


miesto

1 Svadba Beka&Chris-35
Až na svadbe sme si všimli, že rok na stodole je zároveň dátumom našej svadby :).

Veľa ľudí sa ma pýtalo na miesto svadby. Pôvodne sme mali mať svadbu úplne inde, ale moja čitateľka mi vo februári poradila toto miesto (tiež tam mala svadbu) a my sme jej s Macom veľmi vďační (ďakujeme Dianka!)! Je teda fér, že tento tip posuniem ďalej, pretože verte či nie, počas hľadania miesta na internete som toto miesto vôbec nenašla! 

Jedná sa o Hoffmanův dvůr, ktorý nájdete neďaleko Prahy, za Letňanmi. Majú krásnu záhradu, kde sme mali obrad, pomerne veľký areál, kde sú dve budovy - stodola / koniareň a reštaurácia. V reštaurácii bežne organizujú svadby, ale v stodole vôbec. My sme si však HD vybrali práve pre tú stodolu, hoci sme vedeli, že si budeme musieť väčšinu vecí zabezpečiť sami. Myslím, že je to škoda, ja mať takýto priestor, spravím z toho svadobné miesto snov. 

2 collage 1
5 Svadba Beka&Chris-39

Po dlhom premýšľaní sme sa rozhodli pre okrúhle (8-miestne) stoly. Možno by do stodoly viac hodili pozdĺžne, ale pre hostí boli okrúhle určite najlepšou voľbou. Osobne mám tiež radšej práve okrúhle stoly, kvôli lepšej komunikácii s ostatnými za stolom, zatiaľ čo pri pozdĺžnych stoloch je ten počet ľudí obmedzenejší. Pýtala som sa aj hostí a boli radi, že je to tak. A napríklad taký pubertiacky stôl bol absolútne nadšený! 

Keďže Hoffmanův dvůr normálne stodolu na svadby neprenajíma, všetok nábytok sme si zabezpečovali sami. A nájsť požičovňu, kde majú presne to, čo chcem a za normálne ceny zabralo dosť času. Nakoniec sme sa rozhodli pre RAUTSERVIS, kde sme na jednom mieste našli všetko, čo sme potrebovali. :) Okrem stoličiek a stolov prenajímajú aj stany, altánky, bary, fatboye, takže sa vybavíte raz-dva.

10 Svadba Beka&Chris-49
3 Svadba Beka&Chris-37

Výzdobu na stoly sme si robili taktiež sami (teda samozrejme do finálnej podoby to už dávala družba a moja mamka, následne som na kontrolu poslala Sindy), drevené čísla sme vyrobili z dreva, čo sme mali napílené na záhrade, svietniky sú z vínových fliaš prestriekané zlatým sprejom, zlatý podtácnik sme kúpili v Makre a originálne je na torty. Kvetinky zo samozberu (sami sme nazbierali ako názov napovedá) z Louky Květ sme dali do zaváraninových fliaš. 

A bolo to veľmi pekné ale mohlo to byť trošku väčšie, nejako sme neodhadli veľkosť stolov. Na druhej strane aspoň mali hostia dostatok priestoru na tanieriky z bread a sweet baru.

2 collage 3
Untitled
12 Svadba Beka&Chris-51
DIY zasadací poriadok, o dizajn a tlač kartičiek sa už postarali v Copy General, čím nám veľmi pomohli.

18 Svadba Beka&Chris-61

Najlepšie vegan donuty z pražskej Donuterie! Ja som ani nestihla ochutnať všetky, ale hostia sa na tieto dobroty vrhli okamžite a keby sme mali ešte jednu donut stenu (mimochodom, tú som vyrábala s dedkom od základov :)), tak sa zje aj tá. Mali obrovský úspech a ja sa nečudujem. Vybrali sme 5 príchutí: matcha (ako inak, bola aj v našej svadbovnej torte), slaný karamel (nebo!), levandula (lebo sme ju mali na pozvánkach aj na obrade), čokoláda a kardamon (exotikaaaa). 

Na stenu aj bar nám donuty nadizajnovali práve dievčatá z Donuterie, čo bolo super, lebo presne vedeli akú mám predstavu a tak som vedela, že o túto časť sa vôbec báť nemusím. Inak malý obchodík má Donuterie aj v centre Prahy na Náprstkovej 9, určite si choďte pochutnať!

2 collage 2
13 Svadba Beka&Chris-46
2 collage
16 Svadba Beka&Chris-59 done

Náš sweet bar bol mixom moderných sladkostí ako práve donuty a cupcaky, ako aj tradičných koláčikov, ktoré napiekli moja nagyika s babkou. Korkový nápis BAR, ktorý som týždne vyrábala bol nakoniec zakrytý vysokým cupcakovým tanierom, čo som zistila až na fotkách a bola som z toho veľmi smutná.

Je mi jasné, že na svadbe si to nikto nevšimol (veď ani ja nie), ale chápete, keď máte nejakú predstavu a do jej finálnej realizácie, ktorá úplne nezávisí na vás, sa vloudí takáto chybička, zamrzí to. Všetky nevesty to isto pochopia. Tak som to pre vás čiatočne retušla, nech ten korkový nápis vidno viac. :)

Svadba Beka&Chris-48
11 Svadba Beka&Chris-50
Každý hosť mal na stole aj MENU, aby vedel, čo ho vrámci pohostenia čaká.

1 collage 319 Svadba Beka&Chris-62
14 Svadba Beka&Chris-52 done


hostina

Mala som dilemu, koho z hostí na blog dať a koho nie (rozhodovala som sa podľa krásy, čiže kto sa tu z hostí neobjaví, je jednoducho škaredý :D), predsa len, nie každý chce byť takto online a ďalšia vec je súkromie. Legendárny stôl č.4 (kamaráti) to ale spraví a rád sa odprezentuje aj za ostatných.

1 collage
2 Svadba Beka&Chris-196
Takto zodpovedne rozdával Seban každému hosťovi PROGRAM. :D Aaaa láska absolútna! Som rada, že sme tento program mali, vedeli sme, že ak pôjdeme podľa neho, všetko bude v porádečku a tak aj bolo.

Ako som už spomínala, tradícií sme nechceli veľa, išlo nám o maximálne uvoľnenú a pohodovú svadbu. Rozbíjanie taniera je ale taká veselá neškodná klasika, ktorá prináša šťastie a to predsa chceme všetci. Bola to zábava nielen pre nás, ale aj pre hostí, ktorí sa bavili odkopávaním čriep.

Svadba Beka&Chris-267
3 Svadba Beka&Chris-198
Fotostena a 3 modré devy. :)

4 Svadba Beka&Chris-273
6 Svadba Beka&Chris-277

Bread bar nám kvôli čerstvosti pripravili až po obrade, preto ho v plnej verzii ani nemám odfotený. Ono to však v konečnom dôsledku nevadí, lebo nebol vôbec nadizajnovaný tak, ako som si predstavovala. Viete, môžem ja posielať inšpiračné obrázky z Pinterestu s popisom TAKTO TO MÁ BYŤ a zohnať komponenty, ktoré po mne požadujú. Tie obrázky sa totiž k osobám, ktoré vo finále ten bread bar robili, nedostali, alebo im to bolo úplne jedno. Proste u nás majú v gastronómii pernamentne vyryté isté "pravidlá" podľa ktorých fungujú a akákoľvek vaša snaha, prosba o zmenu, ktorá je odlišná, jednoducho do tých hláv neprejde. 

Chcela som mať v debničkách pekne štýlovo naservírované pečivo, ale vidíte tú bielu zmes (ktorú ešte aj zle položili), ktorou zakryli debničky? No....a ako nevesta som sa nerozčulovala, mala som sa veľmi dobre aj bez toho, a čo budem ako nevesta chodiť s bičom v ruke a "buzerovať"? Zbytočné a nereálne, lebo ten deň bol pre mňa zaliaty enforfínmi a na takýchto "drobnostiach" nezáležalo. To len teraz na mňa prichádza ten stav, že si klepkám na čelo. 

7 Svadba Beka&Chris-278

Avšak, čo je dôležité, vegan pomazánky ku chlebíkom boli výborné a výber bol široký, dopĺňali ich olivy, sušené paradajky a všeličo iné, zeleniny aj ovocia bolo tiež kopec. Čiže z chuťového hľadiska, na ktorom záleží nakoniec najviac, vyšlo všetko na jednotku.

Svadba Beka&Chris-297

Hostí sme oficiálne už ako novomanželia privítali a dali sme menší prípitok. Drink sme si dali namiešať ako inak z Tatratea, ktoré ku všetkým našim oslavám patrí. Mali sme ich malé fľaštičky aj ako výslužky.

Potom sa začali postupne servírovať predjedlo a polievka. A tu vám musím povedať, že nenechávajte nič na náhodu a svoje svadobné jedlo VŽDY ochutnajte. Iste si hovoríte "a vy ste to ako neurobili?". No nie, neurobili, nemali sme čas. Ako predjedlo sme chceli jarné závitky a polievku - našu obľúbenú - mrkvovú s kokosovým mliekom. Dopadlo to prekvapivo, raz hrozne a raz nadmieru pozitívne. 

8 Svadba Beka&Chris-282

Jarné závitky boli sklamaním. Keď som ich uvidela, bola som zhrozená, ale smiala som sa, lebo prekvapivé výrazy hostí hovorili za všetko. Už len to, že sme mali veganské pohostenie niektorých dosť vyľakalo. Keď prišlo predjedlo, báli sa, čo bude pokračovať. :D Bola to len jedna rolka, poriadne "tlstá" a vyzerala tak, ako by ju pred servírovaním ešte hodili o stenu či prisadli. Bola plnená iba listami a ryžovými nudlami, žiadna iná zelenina ako mrkva, zeler či tofu tam neboli. Takmer nikto to nezjedol, ani my. Teraz si hovorím, prečo som verila Čechom, že zvládnu urobiť jarný závitok? Veď to je absurdné, ale asi som chcela mať o starosť menej a tak som si povedala, že by si hádam nevymýšlali. Ale viete čo, čert ber tie jarné závitky...:D

Naopak, mrkvová polievka s kokosovým mliekom bola úžasná! Lahodná, chuťovo dokonalá. Myslím, že úplne vyrovnala to tragické predjedlo. :) Väčšina hostí si nabrala aj druhýkrát a my tiež. Samej sa mi ešte taká mrkvová polievka nepodarila, naozaj fantázia. Mala som z toho veľkú radosť!

14 Svadba Beka&Chris-408

Ako hlavné jedlo sme chceli niečo iné, česká sviečková neprichádzala do úvahy, rovnako ani slovenský svadobný tanier "zo všetkého niečo". Chceli sme niečo, čo bude vystihovať nás. Keďže obaja s Macom ľúbime ázijskú kuchyňu, vymysleli sme, že našim hlavným jedlom bude WOK

Zohnali sme Vietnamca, ktorý má v Prahe reštauráciu a nebál sa varenia mimo svojej kuchyne (verte, nebolo to len tak). Chopil sa toho ako výzvy a spolu so svojou rodinou to zariadil perfektne. Dohodli sme sa, čo presne si predstavujeme, že si želáme, aby si každý hosť namixoval svoj WOK sám, podľa svojej chuti. V miskách bolo teda kopec zeleniny, udon nudle, ryža, ryžové nudle, tofu, krevety a samozrejme rôzne omáčky.

12 Svadba Beka&Chris-405

Bambusové misky a paličky sme objednali z jedného eko-shopu online. Obyčajné taniere by sa k tomuto jedlo vôbec nehodili a tieto ho skvele dopĺňali.

1 collage 2

Po jedle boli na rade príhovory a prvý tanec. Sindy, ako moja hlavná družička, bola jediná, ktorá mala príhovor "z mojej strany", Maco mal až tri. 

Svadba Beka&Chris-445
15 Svadba Beka&Chris-415

Sindy mala nezabudnuteľný príhovor. Bol úprimný, vtipný, dojemný. Obsahoval všetko, celý náš vzťah, priateľstvo a tie najkrajšie roky, ktoré sme spolu prežili. Ešte aj teraz, keď si na ten príhovor spomeniem, mám slzy v očiach. Keby ste vedeli koľkokrát sme si na Slezskej v našom byte vraveli, že si dáme na svadbách príhovory a dobre sme sa na tom zabávali. A zrazu bol ten moment tu. Sindy mala príhovor na mojej svadbe. Som vďačná, že mám v živote niekoho ako je Sindy, je to obrovský dar. A hej, strašne mi chýba.

Svadba Beka&Chris-427
16 Svadba Beka&Chris-418
Svadba Beka&Chris-423
17 Svadba Beka&Chris-443
Sebanko veľmi ťažko znášal, že nesedí pri mne. V polovici to už nevydržal a sám si doniesol stoličku k nášmu stolu. :) Takže sme tam sedeli traja. Seban, ja a Maco. :D

5 Svadba Beka&Chris-275

Na programe svietil ďalší bod - prvý novomanželský tanec. Počas celej svadby sme mali cigánsku kapelu, ktorá hrala perfektne! Najväčší zážitok mám z verzie Ak nie si moja, ktorú hral Čičo (člen kapely) na klávesách. Čičo je z Komárna, má maďarský prízvuk a akože, na túto verziu sa ani Vašo Patejdl nechytá, bolo to legendárne!

Untitled

Náš prvý tanec bude určite nezabudnuteľný, ale žiadnu romantiku nečakajte, brali sme to skôr ako "povinnosť". Ako sme sa počas príprav na svadbu sústredili na iné veci, zabudli sme vybrať pesničku na náš prvý tanec. Neviem prečo, ale tento pod svadobného programu nám neprišiel nijak zaujímavý ani prelomový. Povedali sme si, že cigánska kapela už niečo len zahrá. No a ani vám radšej nebudem hovoriť, čo hrali, Trošku sme si potancovali koldokola a potom sme mávli rukou, nech hrajú niečo poriadne! A to sa začala tá pravá skvelá tancovačka v cigánskom rytme!

1 collage 1
10 Svadba Beka&Chris-375
Moja obľúbená fotka z tanečného parketu. To už očividne hrali cigánske piesne. O zábavu tak bolo postarané.

10 Svadba Beka&Chris-384
10 Svadba Beka&Chris-386

Prechádzame k veľmi zábavnej časti, hádzaniu kytice

20 collage
Kyticu na hádzanie sme uviazali spolu so Sindy z kvetov natrhaných na farme Louky Květ. Tú svoju svadobnú som hádzať veru nechcela a takto si mohla šťastná "výherkyňa" zobrať svoj úlovok domov. :)

IMG_4659
21 collage
Tá fotka naľavo ma veľmi baví, tie emócie, ten boj! Kyticu chytila Laura! :) Ale neuveríte, že týždeň po našej svadbe požiadal priateľ o ruku moju sesternicu Karolínu, ktorej kytica ušla iba o chlp. :)

IMG_4668
17 Svadba Beka&Chris-470

A poďme už konečne nakrájať našu trojposchodovú svadobnú tortu!

18 Svadba Beka&Chris-478
IMG_4723
Sme my ale krásni! :D

18 Svadba Beka&Chris-476

Predstava našej svadobnej torty bola viac-menej jasná od začiatku. Chceli sme niečo jednoduché, moderné, zaujímavé. Na príchuti sme sa zhodli hneď, matcha-kokos, to sme my. Nad prevedením sme váhali, premýšľali sme aj o trendovom a populármom "naked cake", ale toho je už všade tak veľa, že sme chceli ísť iným smerom. 

Nebolo jednoduché nájsť niekoho, kto nám upečie vegan svadobnú tortu, ešte s tými ingredienciami, ktoré chceme. Dokonca som uvažovala aj nad tým, že si ju upečiem sama. Zn. šibnutá nevesta. Jasné, absolútne nereálne, ale to mi napadlo, keď som čítala článok o neveste, ktorá to dokázala, takže prosím o pochopenie.

Nakoniec sme sa rozhodli pre raw tortu od Sweet Secret of Raw, pretože nemali problém s matchou. Zašli sme aj na ochutnávku, ktorá bola super zážitkom, pri ktorej sme sa rozhodli, že k torte pridáme ešte jednu príchuť, a to arašidovú. Obom nám veľmi chutila a chceli sme ju mať aj v torte. Prvé a tretie poschodie boli v príchuti matcha a druhé bolo arašidové. Obe boli výborné! Biela poleva bola kokosová a krásne s celou tortou ladila. Kvety na ozdobu sme priniesli večer pred svadbou, chceli sme, aby ladili s mojou kyticou a zvyškom výzdoby, takže tiež boli od Louky Květ.

22 collage
19 Svadba Beka&Chris-485

Tým, že sa jednalo o raw tortu, ktorá je dosť sýta, hosťom zväčša stačil kus o priemere 1 - 1,5 cm. Ono sa to nezdá, ale tá torta bola OBROVSKÁ a my máme ešte dosť v mrazničke :). Torta bola síce drahšia, ale stála za to, každým jedným hryzom. :)

15 Svadba Beka&Chris-412 done
Môj druhý brat, Martin, ktorý žije v Londýne a tak ho na blogu nevidíte často. :)

Po 22.00 sme sa museli presunúť kvôli hluku do vedľajšej budovy, kde sme mali rýchlu odobierku a ďalšie vegan švédske stoly. Veganský segedín bol úplne delišo! Rovnako pomazánky, cestoviny, šaláty, všetko vyzeralo veľmi lahodne. 

Jediné, čo ma mrzí je to, že sme mali jedla až príliš. Akože fakt veľmi veľa. Pri plánovaní svadby sa nám to zdalo akurát, dokonca sme sa báli, či nebude málo. Viete, ja som veľmi citlivá na plytvanie jedlom, tak som z toho mala výčitky svedomia, ale bolo mi z viacerých strán povedané, že pri udalosti ako je svadba, raz za život, je to povolené. Tak si vravím, fajn, určite lepšie, akoby mali byť hostia hladní :). 

23 collage
21 Svadba Beka&Chris-489

Naša svadba bola krásna. Uvoľnená, autentická, naša. V ten deň sme boli obaja veľmi šťastní, ako vidíte na fotkách, celý čas som vysmiata. Na tých nepodstatných chybičkách, ktoré vidím iba ja (a to tiež až po svadbe), nezáleží, pretože v ten deň moju ani Macovu náladu a celkový pocit neovplyvnili. 

Takže všetky budúce nevesty, prosím, nesnažte sa o absolútnu dokonalosť, tá neexistuje. Nenechajte sa rozhodiť, ak niečo nebude úplne podľa vašich predstáv, hlavne ak sa jedná o drobnosti. Pretože verte, že vcelku bude všetko perfektné, krásne a zaliate slnkom (aj keby náhodou pršalo). Beriete si lásku svojho života, vaši najbližší vašu lásku oslavujú s vami. Iba na tom záleží. :)

22 Svadba Beka&Chris-490

You Might Also Like

8 komentárov

 1. Super článok! Osobne závidím každej kreatívnej duši, ktorá si takto do detailov dokáže vymyslieť napr.výzdobu na svadbu. Ja som rada, ak si ráno skombinujem viac ako 2 farby oblečenia a nevyzerám v tom ako idiot :-D
  K tomu jedlu na svadbe.. ako sama píšeš, je lepšie, ak sú svadobčania sýti ako hladní..
  Bola som v lete na svadbe, kedy svadobný pár tak šetril na svadobnom občerstvení, že už o 22:00 nebolo čo do úst vložiť.. ľudia si museli objednávať jedlo sami.. Ráno boli organizované raňajky, kde neboli pozvaní všetci svadobčania nakoľko si prerátali rozpočet a "nevychádza" im to. Bolo by to ok, ak by ženích nechodil medzi hosťami a verejne "nerobil syto" kto na tie raňajky pôjde a kto nie.. totálny trapas..
  Na inej svadbe sa tiež príliš skoro minulo jedlo, tak hostia začali namiesto jedenia piť. Skončilo to totálnou ožieračkou, kedy niektorí hostia odpadli priamo na parkete, robili striptíz (muži aj ženy), ba dokonca niektorí "zalomili" na svadobnom stole :-D Bolo to riadne divoké, ale chvalabohu všetci to v zdraví prežili :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvelý článok, tešila som sa veľmi na ďalší svadobný.. :-) Ale čo som zvedavá úplne že mega, či bude niekde aj to, ako si prišla k tým originálnym a krásnym šatám.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ÚPLNÁ NÁDHERA! To místo bylo, jak dělané pro vás dva. A navíc datum svatby nad vraty? Asi osud.)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. parádny článok, úžasné čítanie takto na večer ;) myslím, že ste mali skutočne jedinečnú svadbu, ktorá sa tak často nevidí, a zároveň vyzerala ako z rozprávky :) dekorácie aj miesto boli dokonalé, fakt! a tá torta musela byť sen, mňaaaam!

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvelý článok. Mali ste naozaj originálnu svadbu. Ja som síce skôr na takú klasiku, hlavne čo sa priestorov týka a tak, no dokážem oceniť aj inak ladené svadby a tá vaša sa mi páčila. Nebolo to až tak príliš "natur" ako je to dnes moderné. A na tie chybičky sa naozaj vykašli, aj u nás po svadbe vyskočilo pár vecí, ktoré ma trochu mrzeli, no povedala som si že keď mi nechýbali v ten deň tak neboli dôležité. Hlavne že si to všetci poriadne užili. A pokiaľ ide o to jedlo a napríklad aj alkohol, my sme mali šťastie na skvelú prevádzkárku, ktorá nám veľmi dobre vedela poradiť s odhadom a naozaj sa trafila, nikto nebol hladný a ani veľa neostalo. A inak menšie dekorácie na okrúhlych stoloch sú super. Mali ste to krásne. Ako píšeš aspoň je miesto a tiež sa dá lepšie rozprávať lebo ti nič nezavadzia vo výhľade. :)

  NITA
  NEW POST

  OdpovedaťOdstrániť
 6. ako sa volala vaša kapela na svadbe?

  OdpovedaťOdstrániť

Find me on Facebook