WEDDING SERIES / GETTING READY

24.9.17

Svadba Beka&Chris-9
Tak, a je tu prvá časť nášho svadobného dňa. Teda, hlavne tá moja, prípravná. :) Je pre mňa radosť sa s vami o všetko podeliť, zároveň sa však cítim aj trochu neisto / hanblivo, pretože toto boli pre mňa tak jedinečné a emotívne chvíle, ktoré som prežívala naplno. Mám pocit, že tentoraz zo mňa vidíte úplne inú časť, trochu inú ako bežne ukazujem v outfitových postoch. 

Ešte začiatkom roka som si kúpila krásny zošit so zámerom z neho urobiť svoj svadobný denník. Nepodarilo sa mi to, pretože písať ručne všetko, čo mám na srdci mi spôsobuje kŕče v zápästí (človek predsa len vyjde z cviku keď opustí stredú školu). Preto je aj tento článok veľmi osobný, písaný tak, aby som si všetko pamätala a mohla sa k nemu vracať aj po rokoch.

Celý piatok sme s Macom, rodinou, Sindy a družbou pripravovali svadobnú sálu a dolaďovali všetky detaily. Bolo to ozaj náročné a do hotela som sa so Sindy dostala až okolo 23.00. Rozhodli sme sa s Macom, že noc pred svadbou strávime oddelene a uvidíme sa až priamo pred oltárom. Obom sa nám tento čarovný moment páčil a chceli sme ho zažiť. So Sindy sme sa ešte v Uberi dohadovali, že ihneď po príchode do Tančícího domu (hotel sme s Macom bookovali veľmi neskoro a Tančící dům mal jednu z posledných schopných voľných izieb) sa osprchujeme a ideme spať. Ha-ha-ha. Keď sme unavené prišli na izbu, jediné, čo sme vládali, blo sadnúť si a otvoriť víno. Namiesto plánovanej "skleničky" sme popri rozprávaní dali celú fľašu. :D Stráviť večer pred svadbou v takej pokojnej atmosfére s mojou najlepšou Sindy bolo úžasné, bez nej by som ani nasledujúci deň nezvládla tak dobre, bola mi veľkou oporou.

V sobotu ráno som bola hore už od 6.15, hoci budík sme mali nastavený až o niekoľko minút neskôr. Nebola som nervózna, ale bála som sa počasia, celý týždeň hlásili na sobotu dážď, preto prvé, čo som urobila bolo, že som siahla po mobile a kontrolovala stav. Bolo zamračene, ale dážď už našťastie prešiel! Juchúúú. Dali sme si so Sindy skvelé raňajky (hotelové raňajky, milujete ich aj vy?) s výhľadom na Prahu a po príchode do izby som sa už začala chystať.

Kým som ja začínala so skrášľujúcimi procedúrami, Sindy zbehla do potravín nakúpiť občerstvenie pre "čatu", ktorú sme čakali v nasledujúcich hodinách. Hairstylistka, vizážistka, dve fotografky a kameramanka predsa nemôžu byť hladné!

O 9.00 dorazila hairstylistka Marcela zo salónu Michal Zapoměl. Česanie trvalo cca hodinku, ako sme to plánovali, takže hneď po tom prišla vizážistka Karolína a obe moje fotografky Kristy a Tereza. Vlasy aj make-up som už mala vyskúšané, takže som sa výsledku neobávala. Medzitým som dosť telefonovala s mamkou, svokrou a Macom, aby bolo na mieste všetko tak, ako si predstavujem. Všetci boli pokojní a milí, Karolína vydržala líčenie mojich citlivých očí (fakt, nechcela by som byť vizážistkou a mať pod rukami človeka s tak citlivými očami ako mám ja) a neustále mi dovolila kontrolovať make-up. Ten dopadol aj s vlasmi výborne a hlavne mi držal celý deň!

Fotografka Tereza bola taká skvelá, že mi doniesla odlakovač, keďže som naň úplne zabudla a tiež pomohla vyžehliť moje svadobné šaty, za čo jej ďakujem, pretože to vôbec nemusela robiť! Hrozne si to vážim.

Keď už bola celá moja vizáž hotová, bol čas vkĺznuť do šiat a doladiť celý svadobný look. Som tak vďačná, že tam bola so mnou práve Sindy, celé tie roky, čo sme spolu bývali, počúvala moje osobné "tragédie", radosti a sklamania, teraz tu bola so mnou a obliekala mi svadobné šaty.

Pripravená a zbalená som spolu so Sindy zišla dole pred hotel, kde nás už čakali chlapci Mišo a Paťo vo svojej mintovej Papaguene. Smer - moja a Macova svadba.

2 collage
Moje svadobné essensials, ako by som to napísala na Instagram. Veľa z vás sa ma pýtalo na plánovač Naše Svadba od Everbay. Mne osobne veľmi pomohol, je výborne zorganizovaný a rozdelený.  Naviac obsahuje mnoho dobrých tipov, hlavne ak sa neradíte k nevestám, ktoré túžia po klasickej svadbe podľa šablóny. Tým, že sme sa brali v Čechách, tak mne fakt vyhovoval, mám v ňom naplánovanú celú svadbu a rada sa k nemu vraciam aj po svadbe. Napríklad sa teším, až v ňom vyplním strany venované svadobnej ceste. :) A po rokoch bude krásnou spomienkou. 

Svadba Beka&Chris-5
Ako svoj svadobný parfém som si zvolila Terre de Lumiére od L´Occitane. Bol vytvorený aby pripomínal západ slnka teplých letných dní a tento pocit som chcela mať počas celej svadby. Používala som ho už počas leta a chcela som ho mať aj ako svoju svadobnú vôňu, hodil sa mi k celej atmosfére a dokonca aj k farebnej palete svadby. Aby všetko do seba zapadlo, mala som k nemu aj telový krém s drobnými trblietkami.

IMG_3787 tereza
Moje veldielo! :D

1 collage
Podväzok som dostala do daru od svojich družičiek na rozlúčke so slobodou. Je ručne vyrobený a modré kamienky sú za "something blue". Akurát asi mám menšie stehno ako si myslím, lebo mi na svadbe 2x spadol :D. Tretíkrát som si ale dala ďalší donut a už držal. Srandujem. Nejak som ho už zafixovala :D. Mám ho odložený a raz by som ho na svadbu rada dala svojej dcére (tej, ktorú dúfam, budem mať).

Zlaté sandálky boli prvou vecou, ktorú som si na svadbu kúpila. Našla som ich niekedy v marci v Mangu a okamžite som sa do nich zamilovala. Spĺňajú všetky kritéria dokonalých svadobných topánok - majú hrubý opätok, vďaka tomu, že nemajú remienko okolo kotníka, predĺžia nohu, ale zároveň na nohe dobre držia, a nie sú biele. Vedela som, že biele topánky u mňa neprichádzajú do úvahy a zlatú k bielej zladím bezproblémov. Naviac ich využijem aj po svadbe. Avšak, tým, že som ich na svadbe mala prvýkrát (nechcela som ich predtým zničiť), neboli roztiahnuté a po dvoch hodinách som ich vymenila za svoje vychodené krémové sandálky, ktoré mi prišli doslova ako papučky.

Svadba Beka&Chris-3
Nádherný set spodného prádla z bridal kolekcie od Intimissimi. Nohavičky som využila v môj deň D, ale keďže som mala podprsenku všitú v šatách, túto ultra mega push-up som využila až neskôr :). Už sa vidím, ako všetko ukazujem svojej dcére (dúfam, že nejakú budem mať!).

Svadba Beka&Chris-11
Karolína dokončuje svoje dielo. :)

Svadba Beka&Chris-13
Keďže sme v piatok do večera pracovali na našom svadobnom dni, neoplatilo sa mi robiť nechty skôr, ako v sobotu doobedu. Premýšľala som, či si nezájdem na gellack či manikúru, lebo som to nikdy predtým neskúšala, ale potom som usúdila, že sama si viem nechty nalakovať veľmi pekne. Dlho som premýšľala nad farbou, opäť, nič krémové, nude a iné neutrálne odtiene u mňa nehrozili. Francúzska manikúra už vôbec (pardón, že som tento pojem použila na blogu :D). Do užšieho výberu sa dostali tri farby - mintová, lososová a červená. Nakoniec som zvolila svoju obľúbenú klasiku - červenú, v ktorej sa cítim najlepšie a som to proste ja.

Svadba Beka&Chris-15
Nemohla som ísť bez pedikúry, hoci lakovať moje mini-pidi nechty na nohách je dosť náročné.

Svadba Beka&Chris-16
Tak a už je čas obliecť si šaty. Sindy mi zo všetkým pomohla, hlavne aby som si nezašpinila šaty make-upom a nezničila účes. Som vďačná, že tam bola so mnou práve ona, ak som mala len jemné náznaky stresu (či všetko sedí ako má, či budú stoly prestreté ako chcem a tak, hneď ma upokojila.

4 collage
Svadba Beka&Chris-18
Svadba Beka&Chris-19
3 collage
Svadba Beka&Chris-21
Svadba Beka&Chris-24
Svadba Beka&Chris-26
Tu sa asi vytešujem, že sa predpoveď počasia zmenila a nám nebude pršať! :)

Svadba Beka&Chris-28
Aj Sindy sa musí vyšperkovať! K svetlomodrým šatám, ktoré mala zapožičané zo Shaty.sk si do vlasov zaplietla bordové kvietky z Louky Květ, ktoré belasé šaty (a nielen tie!) skvele dopĺňali.

Svadba Beka&Chris-32
Svadba Beka&Chris-33
Ešte navoňať....

Svadba Beka&Chris-30
....a môžeme ísť! :)

You Might Also Like

8 komentárov

 1. Beka, bola si krásna nevesta, až sa mi tisnú slzy do očí. Čítam tvoj blog už niekoľko rokov, takže mám z tých fotiek pocit akoby sa mi vydávala najlepšia kamarátka :D :D prajem ti s manželom veľa štastných rokov, ste nadherný pár

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Som veľmi rada, že píšeš o tvojich svadobných prípravách, vždy si takéto články rada prečítam, aj keď u mňa sa svadba ešte nechystá :) Krásne fotky, krásne šaty, krásna čelenka .. no proste nádhera!

  www.nasklee.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vo váš svadobný deň ti to veľmi pristalo.., všetko najlepšie!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Bola si neskutočne nádherná! Strašne sa teším na pokračovanie :)

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Bola si naozaj krásna nevesta a tá čelenka, ktorú si vyrobila je fakt majstrovské dielo. Skvelo doplnila celý tvoj look. Tak ešte raz všetko najlepšie do spoločného života :) A nech čoskoro príde tá vytúžená dcérka, alebo aj synček. Nech sa pekne rozrastáme ;)

  NITA
  NEW POST

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krásny článok :) Bola si krásna, netypická nevesta, ale nič menej by sme od teba ani nečakali :)))

  OdpovedaťOdstrániť
 7. krásny, ,,jemný" článok!:)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Bola si nádherná, Rebeka :) Prajem veľa lásky do spoločného života!

  OdpovedaťOdstrániť

Find me on Facebook