OUR WEDDING INVITATION

1.8.17

Untitled
Je tu nový mesiac, a kontrétne august 2017 sa v mojom a Macovom prípade bude niesť v svadobnom duchu. Preto niet lepšieho času na predstavenie našich svadobných pozvánok, ako teraz. 

Je pravda, že kým sme sa dostali k rozoslaniu pozvánok, trvalo nám to. Rozoslanie 3 mesiace pred svadbou, čo je vraj zvykom, sme bohužiaľ nestihli. Stihli sme 5 týždňov pred svadbou, čo mi príde aj tak celkom slušné :D. Viac menej to bola iba formalita, pretože všetci, ktorých sme na svadbu pozvali, o dátume konania dopredu vedeli. Z pozvánok mám však veľkú radosť a preto vám ich rada ukážem. Pozvánky aj oznámenia predsa k svadbe patria a tak som si povedala, že budú súčasťou pred-svadobných postov.

Rozhodli sme sa, že si pozvánky pripravíme od začiatku do konca sami. Maco má vyštudovaný grafický dizajn a tak sa jeden víkend zavrel do spálne a vytvoril ich vizuálnu podobu. Obaja sme túžili po niečom jednoduchom, ale zároveň nie úplne obyčajnom. Motív listov, ktorý zdobí zadnú časť všetkých kartičiek, ktoré sú súčasťou pozvánky, sme vyberali spolu, inak som Macovi nechala voľnú ruku. Obaja máme v tomto smere rovnaký vkus a preto som vedela, že výsledok sa mi určite bude páčiť.

Naša pozvánka sa skladá z niekoľkých kartičiek. Hlavná s nápisom BEST DAY EVER, kartička s krátkym "príhovorom" pre rodinu a priateľov, kartička DETAILS, kde sú všetky dôležité info o svadbe, kartička GIFTS, kde hostia nájdu nápovedu na svadobné dary a kartička RSVP s potvrdením účasti a našou adresou. Posledná kartička sa nakoniec preukázala ako zbytočná, pretože sa nám vrátila iba v prípade, že sme pozvánku odovzdali osobne. V tejto digitálnej dobe nám hostia účasť potvrdili cez email, Facebook alebo telefonicky. 

S hotovým dizajnom sme zašli do Copy General, vybrali sme papier a nechali si vytlačiť aj orezať všetky kartičky. Mali sme dve jazykové verzie - slovenskú a anglickú, ale hlavné nápisy kartičiek ostali v angličtine aj pri slovenskej verzii. 

A potom som prišla na rad ja. Všetky pozvánky som musela poskladať dokopy, dať do obálok a odoslať. Aj samotné obálky som vyrábala sama. Maco vyhotovil pečiatku s dvojitým W (ako naše budúce spoločné priezvisko), ktoré zdobilo každú obálku. Bola to piplačka, ale táto fáza ma bavila. Horšie to bolo s odoslaním :D. Ale s tým mi pomohla aj moja zorganizovaná mamka, za čo jej ďakujem! (viem, že číta, každé ráno, pri káve v práci).

Untitled
Untitled
Pozvánky sme si vyzdvihli z tlačiarne takto rozdelené a všetko ostatné už bolo na mne.

Untitled
Ako to v posledných rokoch býva zvykom, aj my sme sa rozhodli, že našim hosťom dáme nápovedu k svadobným darom. Pôvodne sme premýšľali aj nad online zoznamom darov, ale keďže ešte sami nevieme, čo chceme, tento nápad sme preskočili. Myslím si, že je dobrý nápad dať vedieť dopredu, ako neskôr zalamovať rukami nad niečím, čím nás chcel niekto potešiť.

Untitled
Všetko rozdelené a popárované!

Untitled
Untitled
Áno, trošku som sa v tom vyžívala. Detail levandule som pôvodne neplánovala, ale rastie nám v záhrade a bez nej som mala pocit, že pozvánkam niečo chýba. Takto sa mi už zdali kompletné! :)

Untitled
Pripravené pozvánky! Už ich len dať do obálky a odoslať.

Untitled
Finálna verzia pozvánky, ktorú si hostia vybrali z obálky. Levandula bola súčasťou domácich pozvániek, do zahraničia, sme z logických dôvodov, levandulu vynechali. Oznámenia vyzerali viac menej podobne, ale skladali sa iba z jednej kartičky, tej hlavnej s nápisom BEST DAY EVER a mali mierne pozmenený text.

Untitled
photos by me on Olympus Pen 

You Might Also Like

6 komentárov

 1. Tie sú ozaj krásne! A veľmi originálne :) Aj s tými darmi je to podľa mňa dobrý nápad.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc hezké pozvánky a vlastně zatím veškeré detaily vaší svatby :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Bože tie sú nádherné!!! Ja som vždy plánovala takú menšiu svabu, keď sa raz budem vydávať, s tým že pozvánky by možno ani neboli, ale keď vidím aké krásne vedia byť, asi si to aj rozmyslím :DD

  www.nasklee.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásne oznámenia máte. Páči sa mi keď si pár sám navrhne oznámenia. Sú potom originálne a osobité. Aj my sme si sami navrhovali a nikdy tento krok nebudem ľutovať.

  NITA
  NEW POST

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Nádhera! ♥ krásne ste si to navrhli a levanduľa tomu presne dodala šmrnc ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Jeee, ty jsou krásné! Opravdu se vám povedly, klobouk dolů.

  OdpovedaťOdstrániť

Find me on Facebook