WEDDING INSPO / SVADOBNÉ DEKORÁCIE

27.7.17

00000 WEDDING úvod
Svadba je za menej ako mesiac a momentálne všetok svoj čas venujem práve prípravám na ňu. A blogu, samozrejme. Dnes sa mi opäť snívalo o svadbe, samozrejme sa mi v sne zhmotnili všetky moje nočné mory. Riešim detaily, hlavne dekorácie. Keďže som sa rozhodla, že sa o výzdobu postarám sama, z vopred zozbieranej inšpirácie (niekoľko mesiacov výskumu a hľadania :D) teraz vyberám a vyhotovujem to, čo sa mi páči najviac. A ono je to niekedy ťažké, lebo všetko, čo vám v nasledujúcich fotkách ukážem, je podľa môjho gusta. Ale rovnako ako som si musela zvoliť jedny svadobné šaty, aj tu musím vybrať dekorácie tak, aby navzájom ladili. 

Viem, že mnohým z vás sa niečo také, ako sú dekorácie zdá nepodstatné, aj ste mi niektorí radili, že sa na ne mám vykašlať. Ale to si, úprimne, neviem vôbec predstaviť. Výroba dekorácii ma baví, veď viete, že ja vždy niečo tvorím. Vlastne práve výroba dekorácií je mojou najobľúbenejšou časťou pri plánovaní svadby. Aj tou najkľudnejšou :D.

V poslednej časti WEDDING INSPO vám preto predstavím svoje obľúbené nápady, ktoré som za tie mesiace plánovania nazbierala. Budem rada, ak mi dáte vedieť, čo sa páči najviac vám!


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Veľmi sa mi páči, keď sa po obrade hádžu na novomanželov konfety. Príde mi to veľmi pekné, veselé, jednoducho, úplná oslava! Premýšľam však, čo by naši hostia mali hádzať na nás? Budeme vonku, na záhrade, takže žiadny papier ani umeliny neprichádzajú do úvahy. Googlila som ekologické verzie konfiet a okrem jedla pre vtáčiky, čo je už taká klasika sa mi páčil nápad so sušenou opadanou levandulou. Levandula bola aj súčasťou našich pozvánok (uvidíte, ukážem vám!), takže by sa aj tematicky hodila :). Dobrý nápad je aj výroba konfiet z listov alebo obyčajné susšené okvetné lístky.

0 WEDDING konfety

Keby ste vedeli, ako dlho som dumala nad tým, aké menovky pripravím, tak by ste sa smiali. Taká nepodstatná vec, ale povedzme si, že všetci sme trochu egoisti a spôsob, akým odprezentujem mená mi príde osobný. Bola by som rada, ak by si hostia svoju menovku zobrali domov ako spomienku, preto musia byť menovky ozaj pekné, žiadne papierové obyčaje. Myslím, že sa mi podarilo vymyslieť naozaj zaujímavú verziu, tak sa teším, keď vám ju ukážem a som zvedavá, čo na naše menovky poviete!

0000 WEDDING menovky

Hoci budeme mať svadobnú hostinu v peknej stodole, ktorá má sama skvelú atmosféru, predsa len je aj tak potrebné ju vyzdobiť. Bola by som rada, ak by po vstupe do stodoly prišiel ten WOW efekt, ale veľmi nenútene a prirodzene. Myslím, že rôzne lustre a závesné ozdoby sú ideálnou voľbou. Aj vlajky sa mi páčia. Samozrejme, je dôležité vybrať iba zopár elementov, ktoré spolu štýlovo ladia, aby to celé nebolo hala-bala. A to práve teraz riešim.

00000 WEDDING lustre

Viem, že drevené nápisy môžu byť už takým pinterestovským klišé, ale mne sa páčia. Málo roboty spraví veľa muziky. Sú akousi čerešničkou na torte pri celej dekorácii, ak máte pocit, že tomu niečo chýba, dajte tam drevenú ceduľu s nápisom a je to. Naviac, slúžia ako dobrý orientačný nástroj pre svadobčanou, takže na našej svadbe určite nebudú chýbať. 

V poslednom čase tiež premýšľam nad tým, ako hosťom odprezentujeme menu. Vytlačiť lístok každému jednotlivo alebo zvoliť jednu oversized variantu pre všetkých? Doteraz som bola presvedčená o prvej možnosti, ale teraz sa mi začína veľmi pozdávať aj druhý nápad! 

000 WEDDING nápisy
Čas na fotku! Pre hostí chcem pripraviť pekné pozadie, ktoré bude pre našu svadbu pamätné. Bude krásne a všetci sa pri ňom budú chcieť odfotiť. Akože čo si budeme klamať, dnes je doba taká, že fotiť sa chce každý, tak na to vytvorím dobré podmienky. Nebudeme mať fotobúdku ale takáto stena mi príde ako dobrý nápad. Pri tejto príležitosti mi ešte napadá, že nemáme vlastný svadobný hashtag. Nejaké návrhy? :)
00 WEDDING backdrop

A posledná, ale veľmi dôležitá vec. Indiánske stany alebo teepee či tipi. Bez toho svadba nebude! Veľmi sa mi páčia a keďže máme záhradu, sú zaujímavých a zároveň praktickým spestrením. Vysvetlím. Samozrejme, sú vizuálne atraktívne a zábavné. A tiež spravia tieň a budú oddychovou zónou. Premýšľam o takých 2-3, kde si hostia môžu "pochillovať". Vankúšiky, deky, pohoda, lahoda. 

00000 WEDDING teepee

collages by me, picture sources and more inspo at my Pinterest WEDDING DIY DECO file

Pozrite si aj Wedding Inspo 1. ČASŤ / 2. ČASŤ. / 3. ČASŤ / 4. ČASŤ

You Might Also Like

3 komentárov

 1. Oprav si chybu svadobčanov, nie u 😀😘😍 ináč nádherné inšpirácie, najmä levanduľové konfety

  OdpovedaťOdstrániť
 2. toľko krásnych nápadov! som zvedavá, aké varianty teda na svadbu zvolíš :) tie menovky sú určite super, presne viem, čo myslíš tým, že by si bola rada, keby si ich hostia odniesli domov na pamiatku ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 3. krásne inšpirácie! <3 Ja sa síce ešte vydávať nebudem, no na mojom Pintereste mám podobných vecí nazbieraných už kopu, haha!

  www.nasklee.com

  OdpovedaťOdstrániť

Find me on Facebook