WEDDING INSPO / SVADOBNÝ OBRAD

2.2.17

aisle collage 4
Už viete, že sme s Macom zasnúbení a tiež už poniektorí viete, že svadbu plánujeme toto leto :). Zatiaľ len tak zľahka, pomaly. Jednu zo základných a teda najnáročnejších častí - objavenie miesta (a s ním rezervovanie dátumu), kde by sa naša svadba konala, už máme našťastie zmáknutú. Nebolo to jednoduché, museli sme konať pomerne rýchlo. Tým, že sa väčšina svadieb plánuje aj viac ako rok dopredu, bola veľká časť termínov v letných mesiacoch už obsadená. Našťastie sa našlo ešte zopár výnimiek pre mesiac, ktorý sme si zvolili my. A hlavne, že sa tak stalo pri tom mieste, ktoré sme si vybrali! :) 


Bol to doslova osud, ak naň veríte. Alebo skvelá náhoda. Obaja sme sa zhodli na outdoor svadbe, príroda, DIY, nič prehnane luxusné, ale príjemné a útulné. Takisto nechceme do svadby investovať príliš veľa peňazí, tie radšej použijeme na cestovanie. A chceme mať dosť vecí inak, ako sú ľudia na české pomery zvyknutí. Avšak chceme mať peknú svadbu v kruhu rodiny a priateľov. Viem, že by sme mohli odísť niekam iba so svedkami, ale to si neviem predstaviť, som prudko rodinný typ a toto je vec, ktorú s nimi chcem zdieľať. Tak, aby som neobočovala (čo už som aj tak urobila), hľadali sme vhodné miesto. Väčšina nemala voľný víkendový termín. Potom nám vybrané urobili rozpočet, ktorý nám, vzhľadom na podmienky, neprišiel príliš výhodný. Väčšinou nám prekážalo hlavne to, že sa svadba mala končiť do polnoci (ahahaha) alebo chceli mať pohostenie iba vo svojej réžii. A kopec iných vecí, ale to teraz nie je dôležité. Nemyslím si, že máme s Macom nejaké špeciálne nesplniteľné predstavy, len jednoducho chceme, aby tá svadba bola NAŠA. A nie ďalšia kópia svadieb, ktoré v daných priestoroch organizujú od apríla do októbra. 

Nevedeli sme TO miesto nájsť. Zmierili sme sa s tým, že teda asi budeme musieť z našich nárokov upustiť a vymysleli sme si novú verziu, ktorá sa teda líšila od tej pôvodnej, ale zdala sa nám atraktívna a originálna. Pri hľadaní kontaktu na matriku Prahy 2 som narazila na odkaz, kde som našla areál našej svadby. Ihneď som s nadšením zavolala pani majiteľke a dohodli sme sa na prehliadke. Deň pred naším odletom do USA. A bola som nadšená. 

Jasné, náš areál nie je dokonalý, vždy sa nájdu nejaké chybičky. Ale spĺňa väčšinu našich podmienok a to je hlavné. A akoby zázrakom pre nás majú aj termín. Iste, môže sa dovtedy ešte všeličo zmeniť, ale nateraz (a snáď až do svadby) s tým miestom počítam. 

Moja Wedding zložka na Pintereste (ktorú som mala, ehm, ešte predtým ako ma Maco požiadal...), teraz praská vo švíkoch a už som si ju musela rozdeliť na rôzne kategórie. Preto som sa rozhodla ich s vami zdieľať a ukázať vám, čo ma inšpiruje a čo sa mi páči. Následne, keď už budú prípravy v plnom prúde, to potom porovnáme s realitou :). Tieto Wedding Inspo články budem postupne zverejňovať podľa kategórií. Prvú časť som teda, úplne prirodzene, venovala jedinej veci, ktorú máme zatiaľ istú. Miesto. Začnem kľúčovým momentom každej svadby - svadobným obradom.

--------------------------------------------------------------------------

Ten dôležitý moment, pár sekúnd, keď kráčate k oltáru...prvýkrát som si to predstavila, keď si brala Summer Roberts v O.C.California Setha Cohena a druhýkrát, keď si brala Bella Swan Edwarda Cullena v Twilighte :D. Aj keď svojho ženícha som vtedy na druhom konci ešte nevidela, vyhovovali mi Seth a Edward, lebo...no veď určite nie som jediná, ktorá na nich mala slabosť. Svoju cestu k oltáru, kde ma bude čakať už naozajstný a hlavne iba môj Maco, si však predstavujem inak ako tie populárne scény z obrazovky (ešteže tak!). 

K svadobnej bráne a usadeniu hostí sa ešte dostanem, teraz vám načrtnem predstavu tej cesty. Úprimne, neviem si teraz predstaviť aké ťažké musí byť kráčať pomaly pomaličky do skladby, ktorú si vyberiete....ale tak nacvičím si to do leta :D. Po brázdení internetom som videla mnoho spôsobov a štýlov ako si nadekorovať tých pár metrov. Prichádzate ako slečna, odchádzate ako pani...s novým menom...no nebudem to preháňať :D. A preháňať to nemienim ani s výzdobou. Chcela by som, aby to bolo niečo iné, ale nechcem tlačiť na pílu. Chcem aby to bolo naše, uvolnené, príjemné, možno niečo, čo hostia nebudú čakať. Preto sa mi veľmi zapáčil nápad s vintage kobercami, ktoré tvoria cestu k oltáru. Zaujal ma ten kontrast medzi prírodou a kobercom, ktorý je typický pre interiér. 

aisle collage 1

V areáli, ktorý sme si vybrali, je k dispozícii aj svadobná brána. Ako pravdupovediac, keby nebola, nejakú by som si vyrobila (dala vyrobiť Macovi). Svadobná brána je môj sen a na našej svadbe nebude chýbať :). Musím to s ňou však vymyslieť tak, aby nám slúžila nielen dekoračne, ale aj ako tienidlo, pretože ja na slnku nič nevidím a asi by celkovo nebolo veľmi príjemné počas obradu dostať úpal alebo žmúriť.

Čo sa týka zdobenia, predstavujem si jednoduchú bielu látku / záves, nedbalo obmotanú okolo brány, ktorá by vo vetre jemne viala (viem, že si to predstavujete rovnako ako ja). Látka by bola na niekoľkých miestach pripevnená kvetmi a halúzkami, ale určite nechcem aby tam bolo príliš veľa kvetov, to mi príde trochu zbytočné, kvetinovú výzdobu radšej použijem inde :).

Na ostatné dekorácie, ktoré by boli okolo a dotvárali atmosféru, sa mi páči nápad s drevenými pníkmi a vzhľadom na to, že budeme mať cirkevný sobáš, tak budeme potrebovať pre kňaza aj nejaký stolík. Nápad so sudom nie je zlý, ale príde mi trošku prvoplánový, tak by som bola skôr za niečo jednoduchšie, obyčajnejšie, niečo, čo by nebolo tak výrazné, aby sa stolík nebil s vyššie spomínanými kobercami.

aisle collage 2
So sedením to budeme musieť nejako vymyslieť. Miesto, ktoré sme si vybrali nemá k dispozícii žiadny nábytok, preto si budeme musieť nejaký prenajať. Preto predpokladám, že najlogickejšie bude, ak sa stoličky na začiatku použijú pri obrade a následne by sa preniesli (ok, asistenti by preniesli) k stolom na hostinu. Druhá možnosť je použiť lavičky, ale tie musíme tiež niekde zohnať, navyše povedzme si pravdu, každý sa rád oprie, a to beriem do úvahy aj fakt, že cirkevné sobáše sú obvykle dlhšie ako civilné. 

V prípade, že by teda prešla tá prvá stoličková verzia, by som ozdobila vždy iba prvú (alebo každú druhú) stoličku v rade, tak aby stoličky za sebou lemovali cestu k oltáru. Páči sa mi aj dekorácia z kvetín na zemi, ale pokiaľ by sme mali tie koberce, bolo by to príliš, preto sa teraz viac prikláňam k dekorovaniu stoličiek.


aisle collage 3

Páčia sa vám takéto inšpiračné články? Ak áno, o čom by ste chceli ďalšiu časť? Dávam vám na výber z tém: 
svadobná torta a bar
svadobné stoly
svadobné šaty
DIY dekorácie

+ prijímam ďalšie návrhy :)

collages by me, picture sources and more inspo at my Pinterest WEDDING AISLE file

You Might Also Like

24 komentárov

 1. jasné, že téma svadobné šaty je top ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Kraasne Bekina!! Uz ta tam presne vidim ako vila pojdes k oltaru a my druzicky budeme rumazgat od dojatia:)

  A presne nieco taketo kjut ale svojske som aj cakala.

  Tesim saaaa:)

  S.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Podľa mňa je koberec super nápad. Neviem si úplne predstaviť ako by šla po tráve v opatkoch...

   Odstrániť
  2. trošku blbo som sa vyjadrila...myslela som to tak, ze tráva by bolo popri uličke..

   Odstrániť
  3. Práve toto, aj ja som myslela na to, že je to aj praktické kvôli opätkom :). Neviem, je mi jasné, že sa to nemusí páčiť každému, ale mne sa to páči, ale do leta sa všeličo môže zmeniť, však.

   Odstrániť
 4. Beka (taká divná otázka :D ) a ako sa budeš volať potom ako sa vydáš? Ak to samozrejme nie je tajomstvo :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tajomstvo to nie je, beriem si samozrejme Macove priezvisko - Wechsler :).

   Odstrániť
 5. Vsetky temy!!!!clanok bol uzasny citila som sa akoby som bola priamo v tvojej hlave pri citani:D.fakt rebeka spracuj vsetky.
  Alica

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Alica, teším sa, že máš z toho článku taký pocit, presne to som chcela :).

   Odstrániť
 6. Tak na tyhle články se velmi těším! :) Zajímal by mě další článek jaké budeš mít šaty! :)
  Giveaway Saloos

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Určite ďalšia téma svadobné šaty ✌🏼😍🙂🙂

  OdpovedaťOdstrániť
 8. jéééj tak toto ma bude baviť! Vidím, že máme podobný vkus v tomto a ešte si to aj tak pekne spracovala, tak už sa teším na ďalšie časti :)A z tém, ktoré si navrhla, možno torta? šaty sú taký higlight, tak kvôli dramatickému napätiu, tie by som odložila o trochu neskôr možno :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To sa teším Dominika :). Tiež som myslela, že so šatami ešte počkám, lebo ešte sama presne neviem, ktorým smerom sa budem uberať. A tiež kvôli tomu napätiu ako hovoríš :D. Asi budem pokračovať niečím iným :).

   Odstrániť
 9. Vsetky temy ma zaujimaju a podla mna tu mozes pomedzi ostatne clanky zamixovat stale nejaky svadobny :) ale najviac ma zaujimaju satyyyyyy! Samozrejme :D Inak takto nejako by vyzeralo aj moje vysnivane miesto na obrad. Ale co v pripade, ak by nakoniec bolo v ten den naozaj zle pocasie? (dufam,ze nebude,ale clovek by sa mal pripravit na vsetko :D)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zlé počko si nepripúšťame, ale jasné, musíme vymyslieť nejaký back-up plan :).

   Odstrániť
  2. Jasne, ja len preto, ze ked som nad tym uvazovala ako nad potencialnou moznostou pre moj buduci obrad...raz...tak mi to napadlo ako prve. Tak vam prajem vsetko dobre a len to najkrajsie pocasie! :) 🌞

   Odstrániť
 10. Chválim rozhodnutie mať svadbu vonku! My sme to s drahým tiež tak mali... Síce to bolo v záhrade reštiky, kde sme mali potom aj oslavu ale bolo to nádherné ♥
  za mňa nabudúce svadobné šaty ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. My si to ani inak neviem predstaviť, dúfam, že všetko pôjde dobre :).

   Odstrániť
 11. jéééj paráda :) už sa teším na svadobné fotky, my tiež chystáme ale až na ďalší rok takže sa môžem inšpirovať :)

  OdpovedaťOdstrániť
 12. júúj tak na túto vašu svadbu sa teším veľmi! Tvoj vkus je eňoňuňo, teda mi je úplne jedno ktorou témou budeš pokračovať, pretože vo všetkom bude tvoj skvelý rukopis. Teším sa!

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Presne v takomto duchu si raz predstavujem svoju svadbu! A áááno, O.C California bolo super, úplne si pamätám na ich svadbu♥

  OdpovedaťOdstrániť

Find me on Facebook